8. Büyük Türkiye Buluşması Antalya`da Gerçekleşti


Ensar Vakfı 2011 yılından bu yana her yıl “Büyük Türkiye Buluşması” programı icra etmektedir. Bu yıl 8.'si düzenlenen programa yaklaşık 600 kişi katıldı.

Üç günlük programın ilk günü Tiyatro Külliyen ekibinin "Ziyafet Sofrası" tiyatro oyunu ile başladı. Mizansen yorumları ile Tiyatro Külliyen ekibi, hoşgörü, sabır, oruç ve namaz kavramlarının önemini seyircilere anlattı. 8. Büyük Türkiye Buluşması'nın ilk gününün son oturumunda şube hasbihali programı gerçekleşti. Ensar Vakfı Kurucuları Ali Erilli, Kerim Aytekin ve Feyzullah Kıyıklık, Türkiye'nin dört bir yanından gelen şube başkanlarının dilek ve temennilerini dinledi.

Programın ikinci günü, Alanya Kuyularönü Cami İmam Hatibi Adem Yağcı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin, vakıf çalışmaları ile ilgili sorularını yanıtladı.

8. Büyük Türkiye Buluşması'nın ikinci gününün ilk oturumunda Prof. Dr. Mustafa Ağırman, “Hz. Peygamber’in Etrafındaki Gençler" adlı bir konferans gerçekleştirdi. Peygamber Efendimizin (sav) gençlere davranış biçmi üzerinden bugünün gençlerine nasıl davranılmalı konusunu anlattı.

İkinci oturum, Prof. Dr. İsmail Kara'nın "Cumhuriyet Dönemi Din Politikaları" konferansı ile devam etti. Kara, konunun çok çetrefilli bir konu olduğunu, her dönemin kendi içerisindeki dinamiği ile değerlendirilmesi gerektiğini ve bu konu üzerindeki tartışmaları aktardı.

Üçüncü oturumda ise, Dr. Murat Dağıtmaç, "Dijital Haçlı Seferleri" konusu hakkında konferans verdi. Dağıtmaç, sivil toplum kuruluşları ve ailelerin dijital mecralarda olması gerektiğini ve bu yolla gençlere ulaşılması gerektiğinin altını çizdi.

İkinci günün son oturumu ise Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinin Tasavvuf Musikisi Korosu ezgileri eşliğinde devam etti.

Program, aile fotoğrafı ve ödül töreninin ardından sona erdi. 

8. Büyük Türkiye Buluşmasında Ödül Alan Şubeler ve Kategorileri

Gençlik Çalışmaları Ödülü- Ensar Vakfı Uşak ve Kayseri Şubesi

Akademik Faaliyet Ödülü ve En Düzenli Şube Ödülü- Ensar Vakfı Trabzon Şubesi

Proje Çalışmaları Ödülü- Ensar Vakfı Kağıthane Şubesi

Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri- Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi

Hanımlar Komisyonu Ödülü- Ensar Vakfı Kartal, Başakşehir ve Tavşanlı Şubesi

Öğrenci Çalışmaları Ödülü- Ensar Vakfı Kırşehir Şubesi

Yaygın Eğitim ve Kurs Faaliyetleri- Ensar Vakfı Batman ve Küçükçekmece Şubesi

Yurt Faaliyetleri Ödülü- Ensar Vakfı Edirne ve Rize Şubesi

Sosyal Medya Ödülü- Ensar Vakfı Kayseri Şubesi

Vakıf Özel Ödülü- Ensar Vakfı Samsun Şubesi

Ensar Vakfı 8. Büyük Türkiye Buluşması'nın üçüncü gününde eş zamanlı çalıştaylar gerçekleşti. Çalıştaylardan biri projesi olan şubelerle, diğeri ise yurdu olan şubelerle yapıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen 164 şube başkanı ve temsilcilerinin buluştuğu Ensar Vakfı 8. Büyük Türkiye Buluşması, 3 günlük programın ardından sona erdi. 

Haberin Galerisi