3. Kültür Sanat Günleri Kapanış Programı Gerçekleşti


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı mali desteği ile gerçekleşen Ensar Vakfı 3. Kültür Sanat Günleri Projesi kapanış programı İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Program, Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan'ın konuşmaları ile başladı. Kültür- sanat alanında yapılan çalışmaların önemine değinen Karayılan, Ensar Vakfı'nda kültür- sanat çalışmalarında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

"Güzel bir yolun hikayesini bıraktık arkamıza..."

Karayılan'ın ardından 3. Kültür- Sanat Günlerini birebir yaşayan öğrenciler tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirdiler. İlk olarak Öğrenci panelinde tebliğ sunan Yusuf Sertaç Ayan söz aldı. Öğrencilik döneminin en önemli tecrübesi olarak değerlendiren Ayan, tüm öğrencilerin katılması gereken bir program olduğunu söyledi.

"'Zaman bendedir ve mekan bana emanettir.' şuurunda bir gençlik yetişiyor, aklınız kalmasın!"

Sonrasında şiir- müzikal dinletisinde tecrübelerini paylaşan Muharrem Ertekin, Ensar Vakfı'nda sadece yurt hizmeti alınmadığını, öğrenciyi üniversite dışında birçok alanda yetiştiren bir vakıf olduğunu vurguladı. 

"Bize bu rüyayı yaşatan Ensar Vakfı'na teşekkür ediyoruz..."

Programda bir diğer konuşmacı ise şiir- müzikal dinletisinde tecrübelerini paylaşan Büşra Akar oldu. Akar, Ensar Vakfı Yurtları'nda kaldığı süre zarfında çok şey öğrendiğini ve aile sıcaklığında bir hizmetin olduğunu söyledi.

"Ödülümüz Kudüs gezisi... Düşünebiliyor musunuz? Hem kendinizi geliştiriyorsunuz hem de üzerine ödül alıyorsunuz..."

Akabinde 3. Kültür Sanat Günleri projesinde münazara programı tecrübelerini paylaşan H. Nur Özdemircioğlu konuşmalarını gerçekleştirdi. Münazara ile ilgili daha önce eğitim almadığını söyleyen Özdemircioğlu, bu programda aldığı eğitimleri, hem akademide kendini geliştirirken kullanacağını hem de günlük hayatında güzel bir temel oluştuğunu ifade etti.

"40 yıllık bir çınar olan Ensar Vakfı, çok değerli bir davaya hizmet etmektedir. Ne mutlu bunu görene, görebilene!"

3. Kültür Sanat Günleri münazara programı tecrübelerini paylaşan bir diğer isim ise H. Musa Korkmaz oldu. Korkmaz, Ensar Vakfı'nın 40 yıldır çok değerli çalışmalarıyla İslam'a hizmet ettiğini söyledi. 

"Allah birimize bin katması duasıyla..."

Ensar Vakfı 3. Kültür Sanat Günleri kapanış programı, projenin bu yıl ki karnesini sunmak üzere Mine Çatal'ın konuşmaları ile devam etti. Çatal, bu yıl projeye 250 öğrencinin aktif olarak katılım sağladığını söyledi. 

3. Kültür Sanat Günleri Projesi kapanış programı, yıl boyunca projede emek veren ve gecesini gündüzüne katan ekibin hatıra fotoğrafının ardından Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Ekibi’nin konseri ile sona erdi. 

Haberin Galerisi