3. Genç Ensar Kampı Samsun Nebiyan Yaylası`nda Yapıldı


Genç Ensar Kız Komisyonu Gençlik ve  Spor Bakanlığı iş birliği ile Türkiye genelindeki il temsilcileriyle Samsun Nebiyan Yaylası'nda doğa ve istişare kampı düzenledi.

4 gün boyunca süren kampta gençler aldıkları eğitimlerin yanında nitelikli vakit geçirirken sportif etkinliklere de katıldılar. Genç kızlarımız çeşitli istasyonlarla eğlenirken, eğitimlerle de motive oldular.

Kampta kızlarımız; ok atma, treaking, matrak, körling, havalı tüfek, voleybol, maşa tenisi, badminton, langırt ve mangala gibi istasyonlarda keyifli vakit geçirdiler. Her akşam kamp ateşi yakmayı da ihmal etmediler!

Memleketlerine ve eğitim hayatlarına dönmeden evvel Samsun'da bir de şehir turu yapan genç kızlarımız, Bandırma vapuru ile deniz turu yanısıra Gazi Müzesi'ni de gezerek milli mücadele dönemlerine gittiler.

Kampta genç kızlarımızı bekleyen istasyonlar, eğitimler ve şehir turu haricinde bir sürpriz daha vardı. Türkiye'nin en genç Milletvekili olan Rümeysa Kadak, kampta genç kızlarımızla kahvaltı yaptı ve hasbihal etti. Hasbihalin yanısıra Rümeysa Kadak'a projelerini anlatma fırsatı bulan genç kızlarımız, aynı zamanda Rümeysa Kadak'la istasyonlarda keyifli vakit geçirdi.

Kampın son günü ise Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader kampı ziyâret etti. Gençlere zamanlarını iyi değerlendirmeleri ve kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri hsusunda önemli tavsiyelerde bulundu.

Haberin Galerisi