Güçlükonak`ta `Değerler Eğitimi ve Gençlik` Konferansı Düzenlendi


Türkiye Eğitime Destek Platformu Şırnak İl Başkanlığı ile Ensar Vakfı Şırnak Şubesinin organizasyonuyla Kariyer Günleri bağlamında Şırnak İl Müftüsü Ramazan Tolan Güçlükonak 75.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine "Değerler Eğitimi ve Gençlik" konulu bir konferans düzenlendi. Program Ensar Vakfı Şırnak Şube Başkanı Dr. Fevzi Rençber'in açılış konuşması ile başladı.

Müftü Tolan 'Din, Ahlak ve Değerler' teması altında öğrencilere dini eğitim, ahlak, iyilik, hoşgörü, maneviyat gibi değerlerimizin nasıl korunup uygulanabileceği, ve bizden sonraki nesillere nasıl taşınabileceği hususunda bilgiler aktardı.Değerler eğitiminin, bir toplumu meydana getiren bireylerin yaşam içerisindeki davranışlarını sorgulayan, insanları olumlu yönde destekleyen ve daha güzel, yaşanabilir yarınlar için insanda bulunması gereken evrensel değerler olduğunu söylendi.Öğrenciler programdan memnun kaldıklarını dile getirirken, bu tip organizasyonların devam etmesini istediler.

Program sonrası Müftü Tolan ve Ensar Vakfı Şırnak Şube Başkanı Rençber Kaymakam Serhat Doğan Beyi ziyaret edip, sonraki programlar ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Haberin Galerisi