Genç Ensar 5. Eğitim ve İstişare Kampı İstanbul`da Gerçekleşti


Genç Ensar Kız ve Erkek Komisyonları Türkiye genelindeki il temsilcileriyle İstanbul Ensar Vakfı Genel Merkezinde eğitim ve istişare kampı düzenledi.

5 gün boyunca süren kampta gençler aldıkları çeşitli eğitimlerin yanında nitelikli vakit geçirirken tarihi ve kültürel gezilere de katılım gösterdiler.

Gençler, Prof. Dr. Mustafa Özel'den, "Geleceğin Liderleri Hangi Romanları Okumalı?", İlim Yayma Cemiyeti Kurumsal İletişim Müdürü Zafer Hekimoğlu'ndan, "Temsil ve Protokol Bilinci", Ensar Enstitü Sorumlusu Mine Çatal'dan, "Raporlama Eğitimi", Ensar Vakfı Proje Koordinasyon Merkezi Uzmanı Büşra Kaya'dan, "Bir Fikirle Ne Yaparsın?", Ensar Vakfı Kurumsal İletişim Uzmanı Vahit Mahmat'tan, "Sosyal Medya Eğitimi", Ensar Vakfı Teşkilatlanma Koordinatörü Turan Koç'tan, "Teşkilatlanma Eğitimi", Ömer Miraç Yaman'dan, "Gençlere Neyi Nasıl Anlatmalı?" eğitimlerini aldılar.  Ayrıca Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu'ndan da "Vakıf Kültürü"nü dinlediler. Gençlere zamanlarını bereketli değerlendirmeleri hususunda tavsiyelerde bulundu.

Kamp boyunca düzenlenen çalıştaylarda ise gençlerin bulundukları bölgelerdeki temsilciliklerinde yaşadıkları sorunları, gerçekleştirmek istedikleri projeleri nasıl hayata geçireceklerine dair vakıf genel merkezindeki yöneticilerle gençler bir araya geldi. 

Eğitim ve çalıştayların yanısıra İstanbul'un tarihi ve kültürel dokusunu da keşfeden gençler, Eyüp Sultan Camii'ni, Pierre Loti'yi, Beyazıttaki Kapalı Çarşıyı, Sultanahmet Camii'ni, Özbekler Tekkesi'ndeki İstanbul Tasarım Merkezi'ni, İslam Eserleri Müzesi'ni, Ayasofya Müzesi'ni , Yerebatan Sarnıcı'nı, 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı, Nakkaş Tepe Millet Bahçesi'ni, Büyük Çamlıca Camii'ni, Mihrimah Camii'ni , Salacak Sahilini ziyaret etti. 

Haberin Galerisi