GENÇLİK ve SPOR BAKANI SUAT KILIÇ İSTANBUL TASARIM MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ


Ensar Vakfının bir kurulusu olan İstanbul Tasarım Merkezimiz çalışmalarına yoğun bir tempoda devam etmekte olup 29 Kasım Cuma günü İstanbul Kalkınma Ajansı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Vakfımız işbirliğinde Fatih Kültür Merkezinde düzenlenen “Kısa Film Uygulama ve Teori Atölyesi” kapsamında hazırlanan 8 tane kısa filmin gösterimi yapılmış ve büyük ilgi görmüştür.

İstanbul Tasarım Merkezi, tarihin tüm estetik zenginliğini günümüze taşımayı hedeflemenin yanı sıra ezberden uzak özgün dokunuşlarla modern dünyanın beğenisine uygun ve çoğu zaman sanat ve estetiğe zenginlik ve yenilik katan bir misyonla Ensar Vakfının göze ve gönle hitap eden renkli bir penceresi olarak tarihle sanatın, estetik ile ruhun buluştuğu Sultanahmet semtinde çalışmalarına yeni desenler katarak devam etmektedir.

Tasarım Merkezimiz Sinema, Eskiz, Mimarlık ve Şehircilik, Güzel Sanatlara Hazırlık, Moda Tasarımı, Minyatür, Takı ve Aksesuar, Grafik Tasarımı ve Fotoğraf alanlarında ara vermeksizin çalışmalarına devam etmektedir.

Cuma günü Sultanahmet Camii’nde Cuma Namazını kılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve beraberindeki heyet Sultanahmet semtinde yer alan İstanbul Tasarım Merkezimizi ziyaret etmiş, yetkililerden bilgi almış, Minyatür atölye çalışmasına iştirak etmiş, Reza Hemmatirat’tan yapılan minyatür çalışmaları hakkında bilgi almış ve çok memnun kalmıştır.

Ziyarette Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, İstanbul Tasarım Merkezi Müdürü M. Hüsrev Şeref, Takı Tasarımcısı Fatma Nur Bayraktar, Minyatür dersi hocası Reza Hemmatirat, Kısa Film Atölye Yönetmenleri Sinan Sertel, Koray Sevindi ve Temel Düzey Fotoğrafçılık Eğitmeni Nevzat Yıldırım hazır bulunmuşlardır. Görüşme çok olumlu geçmiş ve Takı Tasarımcımız Fatma Nur Bayraktar’ın Özel el emeğiyle hazırlamış olduğu kol düğmesi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Bey’e hediye edilmiştir.

_1559812122013_