GENÇLER NAMAZA KOŞMAYA DEVAM EDİYOR...


Ensar Vakfı Osmaniye, Akhisar, Ordu, Denizli ve Karaman'dan sonra Adıyaman Şubesi de "haydi gençler namaza" dedi.


Ensar Vakfı Adıyaman Şubesi ve Adıyaman İl Müftülüğünün birlikte organize ettikleri "Gençler Namaza Koşuyor" kampanyasının ödül töreni büyük bir coşku ile kutlandı.

_1459531492013_

Ödül törenine Ak Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Adıyaman Milletvekilleri Murteza Yetiş, Mehmet Erdoğan ve Salih Fırat, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Müftüsü İmran Kılıç ve bölge idare amirleri katıldılar.


_152101492013_

Ensar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Muzaffer Şimşek, kampanyayı çocukların manevi değerlerine ve yetişmesine katkı sağlamak için başlattıklarını ifade etti. Adıyaman kent merkezindeki 70 camide 2 bin kişinin kampanyaya katıldığını ifade eden Şimşek, şunları kaydetti: "2 bin çocuğumuz arasında 120 çocuğumuz sabah namazı da dahil hiçbir namazını kaçırmadan cemaatle kıldı. Yaklaşık 60 çocuğumuz da birer vakit namazlarını kaçırdı. Kampanyanın amacına ulaştığını görmek bizleri çok mutlu etti. Kampanya sona ermesine rağmen kampanyaya katılan bazı çocukların namazını camide kıldığı duyumunu alıyoruz. Bu gösteriyor ki etkinliğimiz amacına ulaşmıştır. Kampanya kapsamında 4 bilgisayar, 100 tablet bilgisayar, 53 bisiklet ve 100 futbol topunu hediye olarak dağıtacağız. İl Müftülüğü ile Ensar Vakfınca düzenlenen kampanya kapsamında 7-18 yaş grubu arasındaki 257 öğrenciye bilgisayar, bisiklet ve futbol topu gibi çeşitli hediyeler verildi.