Geleneksel Bayramlaşma Programı


Geleneksel Bayramlaşma programımız, Ramazan Bayramının 2. günü Süleymaniye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Ensar Vakfı Genel Merkezde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bayramlaşma programına vakıf kurucuları dâhil olmak üzere, mütevelli heyet üyeleri ve çok saygı değer hocalarımız katılım gösterdiler. Ayrıca, İstanbul Milletvekilimiz Feyzullah Kıyıklık ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanımız Kadir Topbaş da bayramlaşma programımıza katıldı.

Bayramlaşma programımız, TRT 1 Kur’an-ı Kerim Okuma yarışması birincisi Mustafa Altın hocamızın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından programımız Genel Başkanımız İsmail Cenk Dilberoğlu’nun bayram tebriki ile devam etti. Din ve değerler eğitimi olan her yerde Ensar Vakfı şubesinin de olması gerektiğini söyleyen Dilberoğlu, bugün bir milyon üç yüz binin üzerinde İmam Hatip Lisesi talebesine vakıf olarak hizmet götürmeyi bir borç bildiğini ayrıca bu talebelerin haricinde olan ve din ve değerler eğitimi noktasında hizmet talep eden tüm öğrencileri de destekleyeceklerini ifade etti.

Sonrasında çok değerli büyüklerimizin bayram tebrikleri alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden öğretmeni Mehmet Yahya Kutluoğlu , “Memleketimize yön verecek nesli yetiştirmek önemli bir hadisedir. Aileden başlar memleket çapına kadar yayılır. Doğru dürüst, vatanına milletine hayırlı nesil yetiştirmeye vesile olan bu vakfı tebrik eder, hayırlı çalışmaların devamını Cenab-ı Hak’tan niyaz eyleriz. Hepinizi hürmetle selamlarım.” diyerek bayramlaştı.

Kurucu üyelerinden olduğumuz Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın Mütevelli Heyet Başkanı Hamza Akbulut da Ensar Vakfında bayramlaşmaya gelenler arasındaydı. Bu mübarek günde herkesi bir araya getiren Ensar Vakfına teşekkürlerini iletti.

Sonrasında İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık bayramlaşma konuşmasını yaptı. Bu müesseseleri kuran insanların çok büyük imkânları olan insanlar olmadıklarını ama nitelikli, imanlı ve insaflı bir nesil yetiştirmek adına bu müesseseleri kurduklarını ifade etti. Kıyıklık, “Bu müesseseleri kuran adamların Mercedesleri, jeepleri yoktu, yatları katları yoktu. Onlar bu nesli yetiştirdi. Allah onlardan razı olsun.” dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş: Hep şunu söylüyoruz; politize olmamış sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız var!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş da vakfımızın bayramlaşma programına katıldı. Topbaş, bayram tebrikinin ardından konuşmasında sivil toplum örgütlerinin halk ile temasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Sivil toplum örgütleri demokratikleşme süreçlerinde önemli bir rol oynar. Devlet politikaları devletlerin kendi siyasi idealleri doğrultusunda şekillenebilir. Ama asıl halkı şekillendiren, sivil toplum örgütleridir. Sivil toplum örgütleri, gerçekten halk içerisinden çıkan önemli, aktif alanlardır. Geçmişte bu maalesef çok yaygın değildi. Ama şimdi yeni yeni birçok sivil toplum örgütlerimiz var, her biri farklı alanlarda görev yapıyorlar. “ dedi.

Konuşmaların sonrasında Ramazan ayı boyunca vakfımızda indirilen hatimler için hatim duası yapıldı. Duanın ardından vakfa gelen misafirlerimizin toplu bayramlaşma merasimiyle program sona erdi. 

Haberin Galerisi