Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu: Hain terör Türkiye`nin yükselişini durduramayacak


Memur - Sen ve Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu Şube Başkanı Ahmet Gök, 20 Ağustos'ta, Beybahçe Mahallesi'ndeki kına gecesinde yapılan canlı bomba saldırısının hedefinin ülkenin birlik ve beraberliğini hedeflediğini ve 54 masum insanın bu kanlı saldırıda hayatını kaybettiğini, 64 kişinin de hastanelerde hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyledi.

nadolu Gençlik Derneği, Anadolu Tevhid Vakfı, Anhars Derneği, Ayder, Bülbülzade Vakfı, Cihander, Davet ve Kardeşlik Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Ensar Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Gaimder, Gaziantep Darulhadis Cemiyeti, Gaziantep Eğitim Hizmet Vakfı, Gaziantep İhh Derneği, Gaziantep Kalem Derneği, Hasan Hoca İlimizde Yayma Vakfı, Hayrat Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Hoşgörü Fatih İlim Araştırma Vakfı, İlim ve Hikmet Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Köprüder, Medeniyet Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Memursen Gaziantep Şubesi, Önder Gaziantep Temsilciliği, Safa Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Sahavetliler Derneği, Semerkand Gaziantep Temsilciliği, Suffader, Şazeli Derneği, Uşşaki Vakfı, Vahdet Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Verenel Derneği Gaziantep Temsilciliği adına açıklama yapan Memur - Sen Gaziantep Şube Başkanı Gök, her türlü saldırıya karşı ülkenin dim dik ayakta duracağını ve şer odaklarına asla geçit vermeyeceğini ifade etti.

Ahmet Gök, hain terör odaklarının ve yapılan saldırıların Kürdü, Türkü, Arabıyla, Alevisi, Sünnisiyle Türkiye'de yaşayan herkesin daha sıkı kenetlenmesine vesile olduğunu unuttuğunu belirterek," Son bir ayda daha da artan terör eylemlerinin amacı bizi birbirimize düşürerek gittikçe güçlenen Türkiye'nin yükselişini engellemektir. Fakat terör odaklarının unuttukları şey, bu hadiselerin Kürdü, Türkü, Arabıyla, Alevisi, Sünnisiyle birbirimize daha sıkı kenetlenmemize vesile olacağıdır. Tüm terör maşalarını tutan elin aynı olduğu ferasetli halkımız tarafından apaçık görülmektedir. Zaman her zamandan fazla birlik ruhuna sahip çıkma ve provokasyonlara karşı dikkatli olma zamanıdır. Rabbimiz vatanımızı, milletimizi ve âlem-i İslâmı her türlü şer, fitne ve tehlikelerden muhafaza buyursun" dedi.