Görme engelli sanatçı Bilal Göregen


Görme engelli sanatçı Bilal Göregen, Ensar Vakfı’nın düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Haftasıetkinlikleri kapsamında Artvin’e gelerek “Engelsiz Gece” adlı muhteşem bir konser verdi. 


Ali Nihat Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, AÇÜ Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, Orman Fakültesi Dekanı Fahrettin Tilki, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Yılmaz Altun, Ensar Vakfı Artvin Şubesi Başkanı Fatih Azgın, Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü AdemKarameşe, akademisyenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.


SİZLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ


Konserde bir konuşma yapan Ensar Vakfı Artvin Şubesi Başkanı Fatih Azgın, engellilerin çok değerli olduğuna vurgu yaparak; “Hayata sımsıkı tutunan kardeşlerimizin onuruna düzenlediğimiz “ Engelsiz Gece” konserine hepiniz hoş geldiniz. Sizler çok değerlisiniz, çok önemlisiniz. Bizlere katkıda bulunan Sayın Valimize, kıymetli daire amirlerimize, bizi kırmayarak buraya kadar gelen değerli sanatçılarımıza, bizi yalınız bırakmayan siz konuklarımıza vakfımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi 


Konuşmaların ardından kız kardeşinin yardımıyla sahneye çıkan görme engelli sanatçı Bilal Göregen yaklaşık 2 saat süren konserinde bitmek bilmeyen enerjisi ve sesiyle salonda bulunanları mest etti. 


Göregen, esprileri ve birbirinden hareketli türkülerle hem darbuka çalan hem ağzı ile melodi veren hem de şarkı söyleyerek herkesi coşturdu.


Konserin sonunda Vali Kemal Cirit sanatçıya bir plaket takdim etti.Vali Cirit burada yaptığı konuşmasında herkesin bir engelli adayı olduğunu anımsatarak “ Valilik olarak bütün engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve hayatta karşılaştıkları sorunlarının çözümü noktasında gayretle çalışıyoruz. Bugün burada görme engelli kardeşimizin verdiği muhteşem konserle engellilerin hayatta her şeyi başarabileceğini bir kez daha görmüş olduk. Ben Bilal kardeşimizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Ayrıca bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Haftasını kutluyor, kendilerine yaşam kalitesi yüksek sağlıklı günler diliyorum” dedi. 


Daha sonra sahne alan bedensel engelli sanatçı Aydoğan Can,seslendirdiği birbirinden hareketli parçalarla herkese unutulmaz bir gece yaşattı.


_1533129122013_