Etkili Öğretmenlik Atölyesi Başvuruları Başladı


Etkili Öğretmenlik Atölyesi

(Öğretmen Adayları: Eğitim, İlahiyat ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencileri)

25 Şubat 2017 Cumartesi

 

Muhammet Yılmaz

Cumartesi, 10:30 - 17:00

Program İçeriği

Bu atölye çalışmasında etkili, vizyon sahibi ve lider öğretmenlik rolleri ile ilgili becerileri geliştirmek ve etkili öğretmenliğin özellikleri hakkında farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Atölyede "Eğitimin İşlevi" ve "Öğretmen Rolleri" konularında sunum, beceri eğitimi ve etkinlikler yapılacak, "Etkili Öğretmenin Özellikleri" başlığı altında grup çalışması ve uygulama yapılarak becerilerin geliştirilmesi sağlanacaktır.

 

Başvuru Bilgileri

  1. Atölye öğretmen adaylarına yöneliktir. Eğitim, İlahiyat ve Fen Edebiyat Fakültelerinde okuyan ve kendisini öğretmen adayı olarak tanımlayan her öğrenci atölyeye başvurabilir.
  2. Eğitim, 25 Şubat 2017 Cumartesi günü bir günlük atölye çalışması şeklinde planlanmıştır.  
  3. Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır. Kontenjan üzerinde başvuru olması halinde başvuru sırasına göre 25 kişi belirlenecek olup, kontenjan üzerindeki başvurular bir sonraki program haftasında kontenjan olması durumunda aktarılacaktır.
  4. Başvuru sonucu ile ilgili bilgilendirme 23 Şubat 2017 Perşembe gününden itibaren SMS yoluyla yapılacaktır.
  5. Atölye çalışması Ensar Vakfı Genel Merkezi Süleymaniye Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Muhammet Yılmaz / Öğretmen/Eğitimci-Yazar

1989 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl başladığı öğretmenlik hayatına İstanbul'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak devam etmektedir.Eğitimcilerin mesleki gelişimlerine yönelik yurt içinde ve yurt dışında program geliştirme, seminer ve atölye çalışmaları; gençlere yönelik konferans ve söyleşiler yapmaktadır. Eğitim ve öğretmenlik ile ilgili yazı ve makaleleri, sempozyumlarda sunduğu tebliğleri ve yayınlanmış kitapları vardır. Bir süre Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Yayınlanmış Kitapları

Değerler Eğitimi ve Okul Etkinlikleri, Etkili Öğretmenlik, İnsan ve İslam, Hz. Peygamberi Nasıl Öğretelim (Z.Şeyma Arslan ve Ali Erdoğdu ile birlikte)

Eğitimcilere Yönelik Seminer ve Atölye Çalışmaları

Etkili Öğretmenlik, Öğrencilerle İletişim, Sınıf Yönetimi/Öğrencilerin İstenmeyen Davranışlarına Yönelik Stratejiler Okulda İnsan İlişkileri ve Eğitimde Etkili İletişim (Okul yöneticilerine yönelik), Eğitim Liderliği ve Grup Yönetimi, Değerler Eğitimi ve Okul Etkinlikleri, Eğitim ve Eğitimci: Yanılgılar ve Gerçekler, İnsan ve Eğitimine Yönelik Farklı Yaklaşımlar

Verdiği Eğitimler ve Atölyeler

Temel Dini Bilgilerin Öğretimi (İnanç, İbadet ve Hz. Muhammed), Çocukta Dinî ve Ahlaki Gelişimin Esasları, Din Öğretiminde Öğrenci Merkezli Bilişsel Etkinlikler, İnsan Değerleriyle Yaşar, İnsan ve İslam, Kültür ve Medeniyetimizin Dinamikleri, Gençlerle Geleceğe Güvenle, İnsan Değerleriyle Yaşar, İnsan ve İslam, Kültür ve Medeniyetimizin Dinamikleri, Gençlerle Geleceğe Güvenle, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı seminerleri,

Değerler Eğitimi Okul Etkinlikleri.

Okuma Tavsiyesi

Etkili Öğretmenlik, DEM Yayınları

Başvuru için tıklayınız.