Erciş`te Namazla Diriliş İkinci On Yıl Programı


Van'ın Erciş ilçesinde Ensar Vakfı Erçiş Şubesi ve Namaz Gönüllüleri Platformu organizasyonuyla "Namazla Diriliş İkinci On Yıl" programı düzenlendi.

Ensar Vakfı Erciş Şubesi, Namaz Gönüllüleri Platformu, İlim Yayma Cemiyeti, Erciş Şubesi, Evrensel Hafızlar Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) desteğiyle kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Ensar Vakfı'nın tanıtım filminin gösterimiyle başladı. 

İmam Ebu Hanife ve İmam Maturidi Araştırma Vakfı Başkan Vekili Muhammet Masum Vanlıoğlu, yaptığı konuşmada, her gün bir il ya da ilçedeki okullarda bu programları icra ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "İnsanlığı kurtaracak olan namazdır. Türkiye'nin dört bir tarafını karış karış dolaşıyorum. İnşallah bunu en güzel şekilde insanlarımıza aktaracağız. Belki bundan sonra tüm ilçelerimizin tüm okullarında gençlerimizle, yavrularımızla, bir araya gelerek namazla diriliş konusunda daha fazla sohbet etme imkanımız olacak." dedi.

Ensar Vakfı Erciş Şube Başkanı Mehmet Arif Taşdemir ise Ensar Vakfı olarak Türkiye'de namazla diriliş programlarının 12 yıldır aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, namazın insanlık için önemini belirtti. Ardından Münir Arıkan ve emekli din görevlisi Abdulmetin Balkanlıoğlu, katılımcılara namaz konulu konferans verdi.

Programa, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Haberin Galerisi