Ensar Vakfı Yurtlar İstişare Toplantısı Gerçekleşti


Ensar Vakfı olarak Türkiye genelinde bulunan şubelerimizlerle, 2017-2018 yılı eğitim-öğretim dönemindeki öğrenci yurtlarımız ile ilgili Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde istişare toplantısı gerçekleştirildi. Yurtlarla ilgili istişare toplantısı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Daha sonrasında Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. İsmail Cenk Dilberoğlu’nun konuşması ile başladı. Dilberoğlu, konuşmasında eğitim-öğretim yılında yurtlarla ilgili çalışmanın artacağını ve bu alandaki gayretlerin daha da hızlandırılması gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmasından sonra Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, gerçekleşen istişare toplantısının önemini vurguladı. Kader, istişare toplantısının oldukça yararlı olacağını ve yurtlar ile ilgili yeni dönem çalışmalarının üzerinde durduklarının söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra ilk oturumda yeni dönem öğrencilerimizin daha kaliteli ve konforlu barınma ihtiyacını karşılamak adına şube başkanlarımız kendi illerinde bulunan yurtların ne durumda olduğunu ve ne yapabilecekleri hakkında tavsiyelerde bulundu.

İstişare toplantısının ikinci oturumunda ise Ensar Vakfı Yurt Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve İstanbul'daki erkek yurtlarından sorumlu Abdurrahim Güvenir'in sunumu ile devam edildi. Güvenir, gerçekleşen sunumda resmi yurt başvurusu, öğrenci ödeme bilgisi, yurt yönetimi ve yurt yönetimindeki gerekli unsurlar hakkında şube başkanlarına bilgi verdi.

Toplantı sonunda şube başkanlarının ve yurt yöneticilerinin tasviyeleri alınarak gerçekleşen istişare sona erdi.

Haberin Galerisi