Ensar Vakfı Yurtları 2. Kültür Sanat Günleri - Münazara Programı


Ensar Vakfı Yurtları'nın, sadece bir konaklama mekânı değil, ilmin, kültürün ve sanatın beslendiği, öğrenciyi geliştirmeye katkı sağladığı entelektüel bir havza olduğunu gösteren "Kültür Sanat Günleri"nin bu yıl ikincisi gerçekleşiyor. 2. Kültür Sanat Günleri'nin ikinci etkinliği “Münazara” 22 Nisan’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yıl boyu Ensar Enstitü’de Münazara eğitimi alan öğrenciler, çeyrek ve yarı final elemelerinden sonrasında final programını gerçekleştirdi.

Münazara programı kız yurtlarının finali Ensar Vakfı Avcılar Kız Yurdu- Ensar Vakfı Bulgurlu Kız Yurdu arasında gerçekleşti. Kız yurtlarının konusu, “İstanbul pişmanlıktır- değildir.” idi. Hükümet olan Ensar Vakfı Bulgurlu Kız Yurdu, İstanbul pişmanlıktır tezini savunurken, muhalefet olan taraf Ensar Vakfı Avcılar Kız Yurdu da İstanbul pişmanlık değildir tezini savundu. Çekişmeli mücadelenin ardından kazanan “İstanbul pişmanlık değildir.” tezini savunan Ensar Vakfı Avcılar Kız Yurdu oldu.

Münazara programı erkek yurtlarının final konusu ise, “Fatih bir üniversitede son sınıf öğrencisidir. KPSS'yi kazanabilecek potansiyeldedir. Bir taraftan da girişimcilik hayalleri vardır. Fatih, KPSS'ye girip memurluğu kazanmalıdır. Fatih, girişimci olmalıdır.” Hükümet olan taraf, Fatih, KPSS’ye girip memur olmalıdır tezini savunurken, muhalefet taraf, Fatih hayallerinin peşinden gidip girişimci olmalıdır tezini savundu. Bilgilerin yarıştığı final programında kazanan “Fatih, KPSS’ye girip memur olmalıdır” tezini savunan taraf oldu.

Kazanan takımlarımızı tebrik eder, katılımcılarımıza da teşekkür ederiz.

Haberin Galerisi