Ensar Vakfı Yozgat Şubesi “aile İçi Etkili İletişim Ve Muhabbet“ Konulu Seminer Düzenledi


Yimpaş AVM salonunda öğrenciler ve aileler olmak üzere iki seans halinde düzenlenen ve Türkiye'nin ilk aile koçu NLP Uzmanı Münir Arıkan tarafından verilen seminere, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Daşdemir, Zeki Haçkalı, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, öğretmenler, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Seminer öncesi bir konuşma yapan Ensar Vakfı Yozgat Şube Başkanı Hüseyin Durusoy, geleceğimizin teminatı çocukların daha iyi ve bilinçli yetiştirilmesi için ailelerin daha bilgili olması gerektiğini belirterek, "Bizde Türkiye'nin ilk aile koçu olan NLP Uzmanı Münir Arıkan'ı ilimize getirdik. İnşallah uzmanımızdan daha faydalı bilgiler edineceğiz. Ensar vakfı olarak öğrenci ve velilere yönelik olarak bu tür seminerlerimiz bundan sonra da devam edecek" dedi.

Konuşmaların ardından Aile Koçu ve NLP uzmanı Münir Arıkan, aile içinde iletişim, aile büyüklerinin, çocuklara davranış şekilleri konusunda, iyi bir çocuk nasıl yetiştirilir konularında bilgi verdi. Aile içi iletişim ve muhabbetin televizyon ve internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla azaldığını ve yok olmaya başladığını belirterek, "Evde baba internette, anne ise televizyon izliyor, çocuklar yine ya internette dünyadan habersiz bir şekilde zaman geçiriyor. Aile bir arada gözükse de hepsi bir birinden kopuk ve muhabbetsiz, birbirine ilgisiz bir şekilde vakit öldürmüş oluyor. Evde iletişim ve muhabbetin olması için evde televizyonun olmaması gerekiyor. Televizyon varsa bir Dizi izlenecekse o Dizi ailecek izlenmeli ve o dizi yorumlanmalı, hatalar gösterilmeli, yapılması iyi olacak kareler alınmalıdır" diye konuştu.