Ensar Vakfı Trabzon Ayasofya Camii`nde gönülleri buluşturdu


Ayasofya Cami bahçesinde yer sofrasında düzenlenen programa Trabzon Halkının yanı sıra; Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Ortahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Selahattin Çebi MOBİAD Başkanı Alper Bektaş, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hanefi Mahitapoglunu,  iş adamı, siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı.

İftardan önce konuşan Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu Ayasofya Cami'nin Trabzon için fethin sembolü olduğunu söyleyerek, "Ensar Vakfı olarak Ayasofya'da iftar düzenlemek istedik. Bu güzel yerde olmayi bize nasip eden Allah'a şükürler olsun. Ayasofya'da iftar düzenleyerek fethin manasını bir kez daha idrak edelim ve gelecek nesillerimize de aktaralım istedik." dedi. 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ise konuşmasında Trabzon'un fethi ile adından kalıcı olarak söz ettirdiğini ifade ederek, " Trabzon'a geldiğimde önce Ayasofya'ya geldik duamızı ettik ardından şehitlerimizin yanına gittik. Trabzon fethiyle nam salmış kadim bir sehir. Bu şehri yönetmek onur vesilesidir. Bu güzel organizasyonu yapan vakfa, platform üyelerine, derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına tesekkur ediyorum." diyerek zor ve sıkıntılı dönemlerde toplumun bu tip organizasyonlarla kaynaştığını ve motive olduğununun altını çizdi.  

Konuşmaların ardından Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve beraberindekiler Ayasofya Cami'nde akşam namazını kıldı.