Ensar Vakfı Manisa Şubesi Peygamberimize Hakaret Mesajı Yayınlayan CHP Manisa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Deniz BULUT'u kınıyor!


Suç Duyurusu ve Basın Açıklaması:

Ensar Vakfı Manisa Şubesi Peygamberimize Hakaret Mesajı Yayınlayan CHP Manisa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Deniz BULUT'u kınıyor!

Ensar Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Arif ÇELER, CHP Manisa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Deniz BULUT tarafından sosyal medyada paylaşılan Hz. Peygamber hakkındaki hakaret içerikli mesajı kınamak için basın açıklaması yaptı.

CHP Manisa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi D.B.’nin sosyal medyada Peygamber Efendimize yönelik yaptığı hakaret dolu paylaşımına tepkiler devam ediyor.

Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler, yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Kutlu doğum münasebetiyle sosyal medyada birçok mesajın yayımlandığını kaydeden Çeler, “Bu mesajlardan bir tanesi oldukça rahatsız edici şekilde paylaşılmıştır. CHP İl Gençlik Kolları üyesi olduğu biline D.B.’in paylaştığı mesaj inanan insanlar olarak bizleri çok üzdü. Biz Ensar Vakfı olarak kendi değerlerimiz var. Bu değerlerden bir tanesi de inançlara olan saygımızdır. Allah’ın yarattığı varlıklar olarak bütün insanları seviyor ve sayıyoruz. Hiç kimsenin dinine, diline, ırkına bakmadan inançlarına saygı duyuyoruz. Bu nedenle karşı taraftan da aynı saygıyı bekliyoruz.

Bu mesajı paylaşan kişinin CHP’ye mensup olduğunu biliyoruz. Fakat ben inanıyorum ki CHP’nin çerisinde bulunan inanan kardeşlerimiz de bu mesajdan rahatsızlık duymuştur. Onun için bu tür açıklamalarda kişilerin daha hassas olmasını bekliyoruz. Biz kimseyi inancından dolayı ne hakir görür ne de yargılarız. Aynı şekilde mensubu olduğumuz dine de peygamberimize de kesinlikle saygı gösteriyoruz. Bu mesajı eminim birçok kişi okumuştur. Savcılığımızın da bu mesajdan haberdar olduğunu düşünüyorum. Buradan suç duyurusunda bulunuyoruz ve gerekenin yapılacağına inanıyoruz” dedi.