Ensar Vakfı Güneydoğu Anadolu Şubeleri Bölge Toplantısı Diyarbakır`da Yapıldı


Ensar Vakfı Güneydoğu Anadolu Şubeleri Bölge Toplantısı Diyarbakır Şubenin ev sahipliğinde, bölgede bulunan 12 il-ilçe şubesinin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye genelinde 163 şube ile hizmet veren Ensar Vakfı, şube teşkilatlarının güçlenmesi, yereldeki gereksinimlerin ve çalışmaların yakından incelenmesi için yıl boyunca bölge toplantıları düzenliyor.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır’da yapılan Güneydoğu Anadolu Şubeleri Bölge Toplantısına Diyarbakır Şubesinin yani sıra Malatya, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Adıyaman, Şırnak, Batman, Bingöl, Elazığ, Palu, Midyat şubelerinin başkanları ve temsilcileri ile Ensar Vakfı Genel Merkezi teşkilatlanma birimleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bölge toplantısında Ensar Vakfı Teşkilatlanma Koordinatörü Turan Koç’un açılış konuşması ve Ensar Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Gözü’nün hoş geldin konuşmasının ardından çalıştaylara geçildi.

Her yıl olduğundan farklı bir formatta geçen bölge toplantısında şubelerden gelen muhasipler, sekreterler, Genç Ensar temsilcileri ve Hanımlar Komisyonu üyeleri arasında ayrı ayrı çalıştaylar düzenlendi.  Çalıştaylar sonrası her bir gruba üzerinde çalışmaları için şubelerde sıklıkla yapılan aktivitelerden bir senaryo verilerek bütün aşamalarıyla nasıl belgelendirilip ne gibi prosedürlerden geçildiği üzerine sunum yapmaları istendi.

Toplantıda ayrıca Genç Ensar, Hanımlar Komisyonu, Sosyal Medya Bilgilendirme ve Proje Koordinasyon Sunumları sonrası, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader bir değerlendirme konuşması yaptı.

Kader konuşmasında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı. 40 yıllık tarihinde Ensar Vakfı’nın bölgede yaptığı çalışmaları özetleyen Kader, sivil toplum kuruluşlarına bölgede çok iş düştüğünü belirterek katılımcı şubelere daha çok çalışmak gerektiğini anlattı. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından toplantı sona erdi.

Haberin Galerisi