Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi açılış ve tanıtım yemeğinde Esenyurtlulardan yoğun ilgi


_1730242412015_

Esenyurt Belediyesi Nikah Sarayı'nda gerçekleşen Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi açılış ve tanıtım yemeğinde Esenyurtlular ve Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, TÜRGEV Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, Esenyurt İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, Beylikdüzü Müftüsü Eyyup Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire başkanları, İlçe STK'ları ve komşıu ilçelerden Ensar Vakfı Başkanları buluştu.

_1736462412015_

Hafız Mustafa K. Öz'ün Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan program açılış konuşmalarıyla devam etti ve akabinde Ensar Vakfı Esenyurt Şubesinde gerçekleşen toplu sohbetle sona erdi.

_1730572412015_

Şube Başkanı Mustafa İpek: "Yedi gün yirmi dört saat aralıksız çalışacağız."

Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi Başkanı Mustafa İpek açılış konuşmasında öncelikle Esenyurtlulara ve Mütevelli Heyetine teşekkürlerini belirtti. Ensar Vakfı olarak yedi gün yirmi dört saat aralıksız çalışacaklarını dile getiren İpek; el ele vererek birlikte güzel ve değerleri işlere vesile olacaklarının altını çizdi.

_1731232412015_

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu: "Vakfımız iyi insan ve dindar nesil yetiştirmek için kurulmuştur."

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu Ensar Vakfı'nın amacının "İyi İnsan" yetiştirmek olduğunu söyledi ve yaratılış itibariyle özümüzde bulunan bu değerlerin yaşatılması ve yetiştirilmesini görev bildiklerini aktardı.  İnsanın değerli oluşu kendisini Yaratan'nın farkında oluşuyla irtibatlıdır, diyen Dilberoğlu bu irtibatın kurulabilmesinin zemininde faydalı, değerli işler yapmak istediklerini belirtti.

_1731482412015_

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati: "Gücümüzü dinimize, diyanetimize ve medeniyetimize hasledelim."

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati; vakıf ve derneklerin iyi, doğru, güzel ve örnek bir şekilde el birliğiyle çalışmalarını böylelikle birlikten güç doğacağını ve bu gücün din, diyanet ve medeniyet için kullanılması gerektiğini aktardı.

_1732112412015_

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan: "Herkesin arzusu karakterli gençlerin oluşturacağı iyi bir gelecek."

Vakıf çalışmalarında gönüllü katılımı ve yardımseverliğiyle bilinen Bilal Erdoğan ise: "Ciddi bir özgüven temeli üzerine inşa edilmiş karakter sahibi nesiller yetiştirerek, bunun için gayret eden bu vakıflarda emeği geçen herkesin Türkiye'de bu şekilde bir geleceği arzu ettiğini görüyoruz." dedi.

_1732412412015_

Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer: "Esenyurt artık daha güzel."

Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer ise konuşmasında: "Esenyurdumuza Ensar Vakfı Şubesinin açılması ve Esenyurtluların bu birlikte hareketiyle artık Esenyurt eskisinden çok çok daha güzel. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diyerek sevincini paylaştı.

_1733502412015_

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu: "İmam Hatipleri destelemeye devam edeceğiz."

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu katılımcıları selamladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: "Benim çocuklarım da İmam Hatip Lisesi mezunu, eşim de öyle. Ben okuyamadım, kısmet değildi. Ancak hamd ediyorum ki İmam Hatip liselerine gerekli desteği veriyorum ve inanıyorum ki gelecekte bu ülkenin yüz akı olarak yerlerini alacaklardır. Yolumuza devam edeceğiz."

_1734132412015_

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci: "Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi gurur kaynağımız."

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci: "İnançlı insanların mutlu ve vefa içerisinde yaşayabileceği bir ortamı sağlayacak insanları yetiştirme amacıyla Ensar Vakfında bulunmaktan çok büyük bir gurur duyuyorum."

_1734352412015_

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır:  Kardeşleriniz olarak yardım edebildiysek ne mutlu bize."

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır:  "Allah'a şükürler olsun biz sizler tarafından seçilmiş siyasiler olarak, kardeşleriniz olarak bu hayırlı işlerin önünü açmak için ufacık bir nebze katkımız varsa, ne mutlu bize."

_173512412015_