Ensar Vakfı Doğu Anadolu Bölge Toplantısı Bitlis`te Yapıldı


Ensar Vakfı Doğu Anadolu Şubeleri Bölge Toplantısı Bitlis şubenin ev sahipliğinde, bölgede bulunan 8 il-ilçe şubesinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye genelinde 163 şube ile hizmet veren Ensar Vakfı, şube teşkilatlarının güçlenmesi, yereldeki gereksinimlerin ve çalışmaların yakından incelenmesi için yıl boyunca bölge toplantıları düzenliyor. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in katılımıyla gerçekleşen Bitlis’te yapılan Doğu Anadolu Şubeleri Bölge Toplantısına, Bitlis şubenin yanı sıra Ağrı, Patnos, Bitlis, Hakkari, Iğdır, Muş, Van, Erciş şubelerinin başkanları ve temsilcileri ile Ensar Vakfı Genel Merkezi teşkilatlanma birimleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bölge toplantısında Ensar Vakfı Teşkilatlanma Koordinatörü Turan Koç’un açılış konuşması ve Ensar Vakfı Biltis Şube Başkanı Yılmaz Uluç'un hoş geldiniz konuşmasının ardından çalıştaylara geçildi. Her yıl olduğundan farklı bir formatta geçen bölge toplantısında şubelerden gelen muhasipler, sekreterler, Genç Ensar temsilcileri ve Hanımlar Komisyonu üyeleri arasında ayrı ayrı çalıştaylar düzenlendi. Çalıştaylar sonrası her bir gruba üzerinde çalışmaları için şubelerde sıklıkla yapılan aktivitelerden bir senaryo verilerek bütün aşamalarıyla nasıl belgelendirilip ne gibi prosedürlerden geçildiği üzerine sunum yapmaları istendi.

Toplantıda ayrıca Genç Ensar, Hanımlar Komisyonu, Sosyal Medya Bilgilendirme ve Proje Koordinasyon Sunumları sonrası, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader bir değerlendirme konuşması yaptı. Kader konuşmasında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı. 40 yıllık tarihinde Ensar Vakfı’nın bölgede yaptığı çalışmaları özetleyen Kader, sivil toplum kuruluşlarına bölgede çok iş düştüğünü belirterek katılımcı şubelere daha çok çalışmak gerektiğini anlattı.

Ahlat Selçuklu Mezarlığı ziyareti ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından toplantı sona erdi.

Haberin Galerisi