Ensar Vakfı Burdur Şubesi Tarafından Afganistanlı Göçmen Çocuklara İftar Yemeği VerildiEnsar Vakfı Burdur Şubesi tarafından İlde bulunan Afganistanlı göçmen çocuklara 23 Temmuz 2014 Çarşamba günü iftar yemeği verildi. İftara Burdur Valisi Hasan KÜRKLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nebi KAYADURAN ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Birkan İŞ ile Ensar Vakfı Burdur Şube Başkanı Mustafa ŞENGÜN, Başkan Yardımcısı Osman KOÇIBAY, Şube Sekreteri Celal GENÇ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fethi SEMİZ ile Musa ERDOĞAN katıldı.

İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Ensar Vakfı Burdur Şube Başkanı Mustafa ŞENGÜN, Ensar Vakfı ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Şube Başkanımız  Mustafa Şengül'ün konuşmasının ardından Burdur Valisi Hasan KÜRKLÜ yaptığı konuşmada eğitimin önemine değindi. Afganistanlı çocuklardan eğitimlerini devam ettirmelerini, ülkelerine ve insanlığa faydalı bir insan olmalarını istedi. İftar yemeğine katılan Afganistanlı göçmen çocuklarla tek tek ilgilenen Vali Hasan KÜRKLÜ, göçmen çocukların sorunlarını da dinledi. Vali Hasan KÜRKLÜ iftar yemeğine katılanların Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramlarını da tebrik etti.

Program sonunda çocuklara yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle hediyeler verildi.