Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi tanıtım toplantısına Ataşehirliler ve çevre ilçelerden yoğun ilgi


_182422122015_


Mimar Sinan Camii çarşısında
 gerçekleşen Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi açılış ve tanıtım yemeğinde Ataşehirliler ve çevre ilçelerden yoğun katılım oldu. Çok sayıda bürokrat ve siyasinin de ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında yaklaşık dört yüz kişi katıldı.

Program; Mimar Sinan Camii Baş İmamı İbrahim Noğman'ın Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmalarıyla devam etti. Davetlilerin hasbihal ve sohbetleriyle gerek Mimar Sinan Camii çarşısında gerekse aynı mekanda bulunan Ensar Vakfı Ataşehir Şubesinde sona erdi.

_1824372122015_

Şube Başkanı Mükayil Bektaş: "Vakfimız; Değerler Eğitiminde öncüdür."

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkanı Mükayil Bektaş açılış konuşmasına "Selam"ın önemini anlatarak başladı ve katılımcıları selamladı. "Kimse var mı?" sorusuna otuz sekiz yürekli insanın ayağa kalkarak "Biz varız!" demesiyle Türkiye'de Ensar Kültürü'nün yeniden 1979'da yükselişe geçtiğini vurguladı. Başta peygamberimiz Hz. Muhammed'in ve diğer Ensar müessesi öncülerinin izinden giderek bu ülkede değerlerin yüceltileceğini belirtti.

Bektaş, Ensar Vakfı'nın toplumun tüm katmanlarına hizmeti şiar edindiğini ve bu nedenle Ataşehir Şubesi'nde Gençlik ve Kadın Kolları kurduklarını belirtti.

_1825552122015_

"Kurumları kurmak zordur, yaşatması ise daha zordur."

Konuşmacılardan Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal; kurumların kuruluş aşamasının sıkıntılı ve sancılı geçtiğini daha sonrasında ise özverili bir çalışmanın gerektiğini anlattı. Kurubal; Vakıf ve derneklerin çalışmalarını sosyal aktiviteler ile desteklenmesi gerektiğinin öneminin büyük olduğunu söyledi.

Söz verilen Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ise; Görsel ve duysal medyada gençlerimize kurulan tuzaklar var, diyerek sağlıklı bir nesil için hassasiyet gerektğini genç nesillere bu ülkenin değerlerinin aşılanması gerektiğini aktardı.

Türkiye İHL Proje Koordinatörü Zeynel Önal: Toplumun her alanında varlığınızı gösterin; Okul aile birliklerine katılın

Türkiye geneli İHL Koordinatörü Zeynel Önal  geleceğimizin gençlerin elinde olduğunu söyledi ve sağlam bir geleceğin inşası için ebeveynlerin çocuklarına ihtimamla yaklaşmaları gerektiğini çevre faktörlerini de göz önüne alarak hiç olmazsa okul aile birliklerine katılmalarını, söz sahibi olmaları gerektiğini ve varlıklarını göstermelerinin şart olduğunu dile getirdi.

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu: "Kişinin en değerli işi gönlünü ortaya koyduğu işidir."

Ensar Vakfı M.H. Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında Ataşehirlilerin yoğun katılımına duyduğu sevincini: "Bu bir düğün değil, eğlence değil, parti toplantısı değil ancak katılım maşallah çok yoğun, sevindirici ve de sıcak. Çünkü buradaki herkes bu gönüllü kuruluşa gönlünden gelerek desteğe  koşmuş." diyerek vakfın hedeflerine dair bazı noktalara değindi.

_182592122015_

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan: "Artık STK'lara halkın doğrudan destek sağladığını görüyoruz"

Vakıf ve eğitim gönüllüsü Bilal Erdoğan yoğun katılımcı ortamına binaen: "Şu tabloyu gördüğümüz güne ne kadar şükretsek azdır." diyerek sözlerine başladı ve Mimar Sinan Camii gibi mümtaz bir mimarlık örneği olan bu yapının çarşısında, Ensar Vakfı'nın tanıtım toplantısında ve diğer vakıf ve derneklerde artık STK'lara halkın doğrudan katıldığına şahit oluyoruz, dedi.

Erdoğan; Evimizden işimize ve işimizden evimize gitmek için bu dünyaya gönderilmedik. Çocuklarımızın, Ülkemizin, Ümmetin ve dünyanın geleceği için adımlar atmalıyız. Okul Aile birliklerinin, dernek ve vakıfların parçası olun. Neslimize bir gelecek idrakinin, şuurunun verilmesine dair Hükumetimiz adımlar attı. Sizlerle birlikte yürüyelim.