Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


Ensar Vakfı’nın 2011 yılından bu yana her yıl düzenlediği “Büyük Türkiye Buluşması” programının bu yıl ki ev sahibi Antalya oldu. Bu yıl 6.’sı düzenlenen programın tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantı Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Hayrettin Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında Ensar Vakfı Kurucularından Kerim Aytekin, Ali Erili ve Ali Osman Emirosmanoğlu vakfın kuruluşundan bu yana gelen aşamaları ve tecrübelerini Ensar Şubelerine ve katılımcılara anlattılar. Ardından Türkiye’nin dört bir yanından gelen şubelerimiz faaliyetlerini anlattı. 

Tanışma ve bilgilendirme toplantısı Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’nun kapanış konuşması ile sona erdi. 

Neden Büyük Türkiye Buluşması? 

Üç günlük bir takvim sürecinde yapılan toplantı; 2014 yılından günümüze ülke çapında özverili bir çalışma ile şube sayısını artıran Ensar Vakfı gönüllülerini buluşturmaktadır. Yerel ve bölgesel bazda insan ilişkilerine verdiği önemi geliştirerek devam ettiren Ensar Vakfı; eğitim ve STK projeleri ile daha çok insana ulaşmakta ve yardım elini uzatmaktadır. 

Ensar Vakfı gönüllülerinin emekleri neticesinde bugün 170 şubeye ulaşan Ensar Vakfı ülke çapındaki tüm şube başkanları ve şube başkanı yardımcıları’nı bir araya getirdiği bu toplantılara “Büyük Türkiye Buluşması” adını vermektedir. İstanbul’da bulunan Vakıf Genel Merkezi, yıllık faaliyet takvimi dâhilinde muntazam düzenlediği Bölge Toplantılarına onlarca şube iştirak etmekte ve vakıf gönüllüleri birbirleriyle tanıştırmaktadır. Türkiye buluşmasında ise ülke çapındaki tüm Ensar Vakfı Şube Yönetimleri bir araya gelerek karşılıklı çalışma, değerlendirme ve iş birliği imkanına kavuşmaktadır.

Haberin Galerisi