Ensar Vakfı 29. Geleneksel İftar Yemeği Programı


Ensar Vakfı 29. Geleneksel İftar Yemeği programında üç bin davetli Yenikapı Şehir Parkı'nın sosyal etkinlik alanında; Ensar Vakfı'nın dev iftar çadırında buluştu.

Saat 19.00’da icabet etmeye başlayan davetliler iftar vaktini musiki eşliğinde beklemeye başladılar. Hasbihal etme imkânını bulan vakıf gönüllüleri hazır bulunan mescit çadırında ibadetlerini ifa ettiler.

İftar vaktinin yaklaşması ile birlikte Şehir Parkı'nda bulunan ancak iftar imkânı olmayan kişilere de çadırın kapıları açıldı.

Sözlerin en güzeli olan Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan İftar programı; Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in selamlama konuşması ile devam etti.

Ardından yemek servisine geçildi. Kısa bir süre sonra akşam namazı için Ensar Vakfı’na ayrılan platformdaki mescit arasından sonra sahneye davet edilen Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu kısa bir konuşma yaptı. Dilberoğlu, birlik ve beraberlik mefhumuna vurgu yaparak ancak iradeli kişilerin bir araya gelerek Vatan, Millet ve Ümmet için çalışabileceklerini ve güçlü adımlar atabileceklerini belirtti. Dilberoğlu ayrıca Ensar Vakfı’nın yakın zamanda geçirdiği zorlu dönemde kendilerine destek veren tüm Ensar Vakfı Gönüllülerine teşekkür etti.

Sahneye davet Edilen AK Parti İstanbul Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Hukuk Profesörü Mustafa Şentop ise davetlilere kısaca hitap etti. Şentop; Ramazan ayının insanlara sunduğu güzelliklerden bahsetti ve ardından Başkanlık sisteminin Türkiye’ye istikrar getireceğini vurgu yaptı, muhalefetin başkanlık sistemine yönelik itirazları için de çarpıcı tespitlerde bulundu.

İftar yemeğinin sonunda Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in eşsiz yemek duasının ardından davetliler Türk Musikisi dinletisine devam ettiler.

Yenikapı Sahili’nde 700 bin metrekare alan üzerine kurulan Yenikapı Şehir Parkı'nda ufak bir bölüm Ensar Vakfı gönüllülerine ayrıldı. Davetliler iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrası düzenlenen Tasavvuf Müziği Dinletilerine iştirak edebildiler.

Ayrıca etkinlik alanındaki tiyatro ve yazlık sinema sahnelerinde Ramazan'a özel Orta Oyunlarını ve Hacivat - Karagöz gösterilerini izleme imkânı buldular. Etkinlik alanında kurulan Çarşı’da ise ayrıca dikkat çeken çocuk oyun parkları ve çeşitli büfelerde sunulan hizmetler oldu. Davetliler Ensar Vakfı Programından sonra burada gecenin geç saatlerine kadar aileleri ile vakit geçirdiler.

Haberin Galerisi