Ensar Vakfı 13. Bölge Toplantısı Ensar Vakfı Yalova Şubesi'nin ev sahipliğinde yapıldı


Ensar Vakfı 13. Bölge Toplantısı Ensar Vakfı Yalova Şubesi'nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Ensar Vakfı Kocaeli, Körfez, Sakarya, Bilecik, Bursa, İnegöl, Bandırma, Erdek ve Edremit Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri yanı sıra Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve Projeler Genel Koordinatörü Abdullah Serenli, Şubeler Koordinatörü Turan Koç, Teşkilat ve Organizasyon Koordinatörü Fatih Yıldız ile Kurumsal İletişim Koordinatörü Kerem Abadi katıldı.

19 Aralık 2015 Cumartesi Günü Yalova Uygulama Otelinde kahvaltı sonrası Kuran'ı Kerim tilavetiyle Ensar Vakfı 13. Bölge Toplantısına başlandı. Ardından Ensar Vakfı Yalova Şubesi'nin hazırladığı "Ensar Yalova Haber Bülteni“ videosu ile program devam etti. Konuklar, Ensar Vakfı Yalova Şubesinin kuruluşundan bugüne kadarki faaliyetlerini ilgiyle izlediler. Katılımcıların konuşmalarıyla programa devam edildi.

Ensar Vakfı Yalova Şube Başkanı Ali Ekber Polat, 13. Bölge Toplantısı katılımcılarını selamladıktan sonra kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti ve Yalova Şubesinin son gelişmelerini aktardı. Polat, henüz yeni bir şube oldukları halde Yönetim Kurulu ve Ensar Vakfı gönüllülerinin sıkı çalışmaları neticesinde kısa zamanda çok yol kat ettiklerini belirtti. Ensar Vakfı ile birlikte hareket etmenin önemini idrak ettiklerini belirten Polat; Şubelerin bir birleri ile paylaşımda ve çözüm ortaklığında bulunması ile oluşacak sinerjinin daha büyük hizmetlere vesile olacağını söyleyerek 13. Bölge Toplantısının da bu minvalde verimli olmasını temennisinde bulundu.

Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi eğitmeni Osman Aktaş DEM (Değerler Eğitim Merkezi) Öğretmen Çalışmaları sunumunu gerçekleştirdi.

Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve Projeler Genel Koordinatörü Abdullah Serenli STK projeleri üzerine bilgi verdi. Katılımcılarının yönelttiği sorularla seminerlerine devam etti.

Ensar Vakfı Bursa Şube Başkanı Ahmet Oruçoğlu, Yalova'da gerçekleştirilen Ensar Vakfı 13. Bölge Toplantısında Amatör Spor Kulüpleri çalışmalarını, tecrübelerini ve hedeflerini aktardı.

TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi ve Medipol Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Talip Alp, Manchester Üniversitesi, Londra ve İngiltere genelinde 50'li yıllarda ilk olarak başlattıkları STK çalışmalarını, tecrübelerini paylaştı. Alp, İngiltere'de ilk kurdukları çok uluslu Müslüman Öğrenci Yurtları, Türk Öğrenci Kulüpleri ve çeşitli STK projelerini aktardı.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ensar Vakfı Yalova 13. Bölge Toplantısı'nın ikinci ayağında faaliyet değerlendirmelerinde bulundu. Kader, Şube Başkanlarına örnek çalışmalar gösterdi, verimli ve etkin çalışma ve projeler için ipuçları sundu.

Ensar Vakfı Şubeler Koordinatörü Turan Koç, Şube Başkanlarına STK kayıt düzeni hakkında ayrıntılı örnekler vererek bilgilendirmede bulundu.

Toplantının bitmesinin ardından programda akşam yemeğine Etmahal Restaurant’a geçildi. Yalova’nın önemli protokol isimlerinin de katılımıyla akşam yemeği yenildi ve konuklara hatıra takdimi yapıldı.

Yemeğe Ensar Vakfı Genel Merkez ve Şubelerden gelen konuklarının yanı sıra Yalova Ak Parti Milletvekili Fikri Demirel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Ak Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, Ak Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Melahat Yalçın, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Rıza Abay, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcı Abdulkadir Coşkun, Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arslan, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adnan Sürme, Yalova Bilim ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin çiçek, KOSGEB Yalova İl Müdürü Hakan Ulusu, Yalova Telekom İl Müdürü Hakan Tunç, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Yalova Gençlik ve Spor Şube Müdürü Muhammed Uygun, Yalova Gençlik Hizmetleri Müdürü Osman Gül, Kızılay Başkanı Ömer Fitoz, İHO Platformu Başkan Yardımcısı Sebahattin Arvas, Memur-Sen Başkanı Hakan Tan, YİHDER Başkanı Hüsnü Yıldırım, TÜGVA Başkanı Nezih Akyol, GönülDer Başkanı Ömer Anlayışlı, Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Başkanı Gülnur Polat ve Ensar Vakfı Gönüllüleri katıldı.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in güzel yemek duasının ardından hasbihal edildi ve program Ensar Vakfı Yalova Şube Başkanı Polat’ın teşekkür konuşması ile sona erdi.

Ensar Vakfı Bölge toplantılarında detaylı çalışma ve verimliliği gözeterek, bölge toplantısına katılan şubelerin yıllık planlarını ve gerçekleştirdikleri etkinlikleri birlikte mütalaa etmelerini sağlıyor.

Ülke insanın manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Ensar Vakfı, “Değerli İnsan” yetiştirme gayesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği eğitim ve hizmet projeleriyle tanınıyor. Vakfın bölge toplantıları ise yeni projelerin geliştirilmesi ve şubeler arası etkileşim için büyük önem taşıyor. 

Haberin Galerisi