ENSAR VAKFI GAZİANTEP ŞUBESİ HAKKINDA ASILSIZ İDDİALARA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI


Ensar Vakfı; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. Halen Türkiye genelinde 99 şubesi ile hizmet vermekte olan vakfımız, son yıllarda ise daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek için bir alanda uzmanlaşma yolunu tercih etmiş, "din ve ahlak eğitimi" ile "değerler eğitimi" konusunu ulusal ve uluslararası düzeyde kendine amaç edinmiştir.

Vakfımızın Gaziantep Şubesi 2013 yılında kurulmuş olup genel merkezin misyonu ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Bir gazeteye ait internet sitesinde yayınlanan yazıda, Gaziantep'te faaliyet gösteren Genç Ensar Derneği?nin son günlerde gündemde olan terör örgütü İŞİD ile bağlantılarından bahsederken kasıtlı veya kasıtsız Ensar Vakfı Genel Merkezi?ni ve Gaziantep Şubesi?ni adı geçen dernekle aynı kabul etmiş ve haksız ithamlarda bulunulmuştur.

Ensar Vakfı Genel Merkezi, Gaziantep Şubesi ve Ensar Vakfı?nın hiçbir kuruluşunun Genç Ensar Derneği ile maddi, manevi, uzaktan yakından hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. Habere ilişkin hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla bahsi geçen dernekle ilgimiz olmadığını kamuoyuna saygıyla arz ederiz.