Ensar Vakfı Yurtları PDR Birimi Öğrencilerine Tanışma Yemeği Düzenledi


Ensar Vakfı Yurtları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, İstanbul yurtlarında kalan öğrencilerine tanışma yemeği düzenledi. Yaklaşık 500 öğrencinin katılımıyla düzenlenen öğrenci tanışma yemeğine; Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan, vakfın birim sorumluları ve öğrenciler katılım gösterdi.

Öğrenci tanışma yemeği, Ensar Vakfı Rüstempaşa Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Muharrem Ertekin'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmalarını Genel Müdürü Yardımcısı Ali Karayılan gerçekleştirdi. Öğrencilere bulundukları şehrin önemini anlatan Karayılan, üniversite yıllarını gençlerin iyi değerlendirmeleri için öğütlerde bulundu.

Ali Karayılan'ın konuşmalarının ardından öğrencilere Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, Kültür- Sanat Günleri, Genç Ensar ve Proje Atölyesi'nin tanıtımları yapıldı. Kültür- Sanat Günleri'nde görev alanların tecrübi konuşmaları öğrencilerin dikkatini çekti. Panel, Münazara, Anlat İstanbul'u ve Şiir- Müzikal ekiplerinden bir temsilci söz aldı. Temsilciler, Ensar Vakfı'nda düzenlenen Kültür- Sanat Günleri'nin derslerin aralarında bir nefes olduğunu dile getirdiler.

Kapanış konuşmalarını ise Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader gerçekleştirdi. "Sayın Milletvekillerim, Okul Müdürlerim, Avukatlarım, Hakimlerim, Öğretmenlerim..." diye söze başlayan Kader, "makamlara talip değilseniz boşuna üniversite okumayın, makamlarınızın başına geçtiğinizde ise işinizi hakkıyla yerine getirin. Siz geleceğimizin inşası, siz bizim öz mimarlarımızsınız. Oturduğunuz koltuklar birer han, siz ise birer yolcusunuz. Her gittiğiniz handan bir şeyler kapmaya çalışın, atak olun. Bulunduğunuz eğitim kurumlarını iyi değerlendirin." dedi.

Kader'in kapanış konuşmalarının ardından öğrencilere isimlerine özel ajanda, kalem ve Ali Erkan Kavaklı'nın "Başarı İnanç İşidir" kitabı hediye edildi.

Haberin Galerisi