Ensar Vakfı Yurtları 7. Hizmet İçi Eğitim Programı Konya`da Gerçekleşti


Ensar Vakfı Yurtları 7. Hizmet İçi Eğitim programı 5- 8 Şubat tarihleri arasında Konya'da gerçekleşti. 2019- 2020 döneminde %93,5 doluluk oranı ile Ensar Vakfı Yurtları, Anadolu'nun dört bir yanından gelen yurt müdürleri ile 3 gün boyunca yoğun bir eğitim programı geçirdi.

Programın ilk günü, selamlama, tanışma ve istişare ile başladı. Tüm yurt müdürleri kendilerini kısaca tanıttıktan sonra yurtlarındaki kapasite oranlarını ve yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlattılar. Programın ikinci günü, Düşünce Koçu Münir Arıkan, "İlişki Yönetimi" konulu eğitimi düzenledi. İlişki Yönetimi eğitiminde Arıkan, iletişim ve ilişki arasındaki farkı yurt yöneticilerine anlattı. Yurtta kalan gençlerin dilinden de bahseden Arıkan, gençlerle iletişim kurmadan evvel ilişki kurmalarını, onları anlamanın öneminden söz etti. Öğleden sonraki oturum ise, Ensar Vakfı Teşkilatlanma Muhasebe Birimi Sorumlusu Okan Henden ve Muhasebe Uzmanı Enes Ay, "KYK Yardımları ve Mali Konular" ile ilgili sunumlarını gerçekleştirerek, yurt yöneticilerinin konular ile ilgili sorularını yanıtladılar. Bir sonraki oturum ise Ensar Vakfı Bilgi Teknolojileri Sorumlusu Abdulkadir Kılınç ve Kurumsal İletişim Birimi Uzmanı Kübra Yapıcı'nın "Kişisel Verileri Koruma Kanunu" hakkında sunumu oldu. 2016 yılı itibariyle toplumsal hayata geçen Kişisel Verileri Koruma Kanunu'nun önemi, kapsamı ve mahiyeti yurt yöneticilerine anlatıldı. Kanun kapsamında yapılması gerekenler, alınması gereken önlemler ve dikkat edilmesi gereken hususları paylaşan ekip, sunum sonrasında yurt yöneticilerinin sorularını yanıtladı.

Programın ikinci gününün son oturumu, komedyen Recep Demirkaynak'ın "Kim Olduğumuzu Biliyor Muyuz" adlı stand up gösterisi oldu. Demirkaynak'ın espirili anlatımı, yurt yöneticilerini güldürürken düşündürdü.

7. Hizmet İçi Eğitim Programı'nın üçüncü gününün ilk oturumu, "Yurt İşleyişi İstişare Toplantısı" oldu. Bu oturumda, başlıklar halinde yurt yöneticiliği ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar konuşuldu. Toplantının ardından Prof. Dr. Mustafa Ağırman'ın "Vakıf İnsanı" konulu semineri gerçekleşti. Ağırman, yurt yöneticilerine önemli tavsiyelerde bulundu. Yurt yöneticilerinin sabırlı ve muhsin olmalarını, davranış ve güzel ahlaklarıyla öğrencilere birer örnek olmaları gerektiğini söyledi.

Günün son oturumunda Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, "Değişim ve Dönüşüm Sürecinde Yöneticinin Rolü" konulu seminerini gerçekleştirdi. Yurt yöneticilerine, sürekli kendilerini geliştirmelerini, yeni ve genç trendleri yakalamalarını söylerek onlara post truth politikalarını anlattı. 

Sertifika takdimi ve aile fotoğrafının ardından Ensar Vakfı Yurtları 7. Hizmet İçi Eğitim Programı sona erdi.  

Haberin Galerisi