Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi`nin Organizasyonuyla Gençlik Buluşması ve Sergi Açılışı Yapıldı


Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi tarafından düzenlenen ve gençlerin sınav öncesi moral ve motivasyonlarını yükseltmelerini amaçlayan Gençlik Buluşması ve Elişi, Etamin, Örgü Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Gençlik buluşması ve sergi açılışına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Cemali Ergül, Ensar Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Güçlü, Ensar Vakfı Ümraniye Şube Hanımlar Komisyonu Başkanı Amine Güneş, okul müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Ensar Vakfı tanıtım videosu izlendi.

Ensar Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Güçlü, programda açılış konuşması gerçekleştirerek “Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hasan Can’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, vakıf çalışmalarından bahsederek katkı ve desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, ilçede eğitimle ilgili olarak yapılan çalışmalardan bahsederek, eğitime her zaman büyük destekler veren Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediyesinin, Ensar Vakfı’yla birlikte yaptığı programlardan bahsetti. “İmam Hatip ortaokulu ve liselerinde okuyan kardeşlerimizin imtihanları öncesinde moral ve motivasyonlarını yükseltelim istedik ve sizlerle bir araya geldik” diyen Başkan Hasan Can, tüm öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.  Tevilatü’l Kur’ân adlı eserin Türkçeye ilk kez Ümraniye Belediyesi sponsorluğunda çevrildiğini ve hukuki boyutunun da Ensar Vakfı tarafından takip edildiğini anlatan ve Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Hoca’nın bu çalışmayı yaparken vefat ettiğini söyleyen Başkan Hasan Can, kendisine Allah’tan rahmet diledi. “Yollar, binalar yaparız fakat Tevilâtü’l Kur’an gibi bin yıldır eskimeyen bir eseri dilimize kazandırmak çok büyük bir iştir, gururumu sizlerle paylaşmak istedim” diyen Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi Ramazan etkinliklerinden bahsederek herkese hayırlı Ramazanlar diledi.

Programda yaptığı konuşmada değerler eğitiminin öneminden bahseden Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, gençlere bu yıllarının kıymetini bilmeleri noktasında tavsiyelerde bulunarak programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu’na Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi Tarafından teşekkür plaketi verildi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a, kursa katılan çocukların işlediği bir tablo da takdim edildi. Ayrıca açılış sonunda protokol, kurs öğretmenlerine plaket verdi.

Program protokolün açılış kurdelesini kesmesinin ardından son buldu.

Haberin Galerisi