Ensar Vakfı Samsun Şubesi ve Namaz Gönüllüleri Platformu işbirliğinde Ahmet Bulut ile: `Aşka Davet Beş Vakit Namaz`


Ensar Vakfı Samsun Şubesi öncülüğünde bir haftalık program süresince Namaz Gönüllüleri Platformu işbiriliği ile İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut tarafından ''Aşka Davet Beş Vakit Namaz" başlığı altında seminerler düzenleniyor.

Seminerler: Ensar Vakfı Samsun Şubesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunda başlayan seminerler Samsun Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Samsun İlim Yayma ve Eğitim Vakfı, Emine-Ahmet Yeni Kız İmam-Hatip Lisesi, Şehit Emrah Sapa Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi.

İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. İl çapında Ensar Vakfı’nın katkılarıyla düzenlenen seminerlere okullardan ortalama 400'er öğrenci katılıyor. Bulut, “Okulunuzla İlgili Müdürünüzden bilgiler aldım. Bu imkanlara sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Arapça ve İngilizce hazırlık eğitimi veren bir okulda eğitim görüyorsunuz. İmam Hatipli olmanın bir ayrıcalık olduğunu bilen bir nesil yetişiyor. Benim size tavsiyem, ne olursanız olun, ilk önce iyi bir Müslüman olun” diyerek söze başlıyor. 

“İyi insan, iyi Müslüman olmanın temel şartı da namazdır”

Namazın tanımını öğrencilerle soru-cevap şeklinde ele alan Bulut, “Namaz bir borç değildir. Çünkü rabbimizin bizim namazımıza ihtiyacı yoktur. Namaz ruhun gıdasıdır. İmandan sonra namaz gelir” diyerek Hazreti Muhammed’in (SAV) “Yemekten, içmekten aldığınız lezzeti ben namazdan alıyorum” sözlerini hatırlattı. “Sevgili Peygamberimiz namazı ‘Allah’la sohbet’ olarak görüyor” diyen Ahmet Bulut, “Sevgili kardeşlerim, Allah’ın bizden istediği iyi bir Müslüman olmak, iyi bir insan olmaktır. İyi insan, iyi Müslüman olmanın temel şartı da namazdır. Namaz, imanın şekil almış halidir ve iman varsa imkanda vardır” diye devam ediyor ve akabinde sosyal hayattan örnekler sunuyor.

Haberin Galerisi