Ensar Vakfı Kırşehir Şubesi Gençleri Görmedikleri Diyarlara Ensar Oldular


2015 yılından bu yana çatışmaların devam ettiği Yemen'de toplam nüfusun %75'i (22 milyon insan) insani yardımlara muhtaç durumda. Bunların 12 milyonu acil yardım ve müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Yaklaşık 2.9 milyon çocuk, hamile ve emziren kadın yeteriz beslenmeyle karşı karşıya. 5 yaş altı 400 bin çocuğun durumu kritik boyutlara ulaştı.

Yemen’de 17 milyon insan gıda güvenliğini konusunda sıkıntılar yaşamakta olup bu sayıdan 8,4 milyon kişi gıda güvenliği ve temininde ciddi sıkıntılar çekiyor. 2018 Nisan itibariyle Yemen’de ishal ve kolera vakalarının sayısında korkunç? bir yükselme meydana geldi. (1.090.280 vaka) Bu sayıdaki vakadan maalesef 2.275 vaka ölümle sonuçlandı. Bu vakalar Yemen’in %96’sına, toplam 305 il/ilçeye farklı derecelerde yayılmış durumda.

Yemen'deki insanlık dramına sessiz kalmayan Ensar Vakfı Kırşehir şubesinin gençleri, hiç gitmedikleri ve görmedikleri diyarlara Ensar oldular. Yemen'deki masumlara destek olmak maksadı ile gençler ilk önce bölge halkından yardım topladılar. Topladıkları yardımları Yemen'e ulaştıran gençlerin haberini duyan İl Müftüsü Mehmet Yaman, gençleri makamında ağırladı. Onlara teşekkür belgesi takdim eden Yaman, "bu harçlıklar belki az gelebilir ama inanın gönülden gelen bir lira yuzbinlerce liradan daha bereketli olacaktır." dedi.

Destek veren tüm gençlerimize teşekkür ediyoruz.