Ensar Vakfı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret etti


Ensar Vakfı Ankara Başkanı Ercan Poyraz  başkanlığındaki Ensar Vakfı heyeti 4 Ocak Pazartesi günü; Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci'ye Hayırlı Olsun Ziyaretinde bulundu.


Bakanlık Toplantı salonunda Ensar vakfı heyetiyle bir araya gelen Bakan Tüfenkci,  Ensar Vakfı’nın her türlü faaliyetlerinin yanında da olacaklarını ve duacı olacaklarını söyledi.

Makamlar gelip geçici olduğunu ve önemli olan bu imtihanı başarıyla geçmek olduğunu kaydeden Tüfenkci, “Sizlerin de bildiğiniz gibi makamlar, mallar ve servetler imtihan olduğuna göre önemli olan bol zamanda o imtihanı kazanmak. Zor zamanda zaten herkes birbirine daha fazla kenetleniyor, rabbine daha fazla sığınıyor ama bol zamandaki zenginlikte imtihan daha zor, makamla imtihan daha da zor, çocuklarla imtihan daha da zor onun için imtihandan geçmek için Cenabı Allah’ın ipine sımsıkı sarılmak lazım ve hayrı tavsiye etmek lazım. Bu noktada zaten ne sizler nede bizler birbirimize yabancı değiliz” dedi.

Kendi hayatının küçüklükten beri teşkilatlarda, vakıflarda geçtiğinin altını çizen Bakan Tüfenkci, ”Hukukçu olmamız hasebiyle birçok vâkfın kuruluşunda yer aldık.  Çünkü inanıyoruz ve böyle vakıfların sayısını çoğaltmamız gerekiyor.  Bu vakıflar üst kuruluş olarak değil taban kimlikleri ile oralarda insanlarımızın nabzını tutması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Vakıflarımızın Mütedeyyin insanların ortak buluşma noktası haline getirilmesine inandığını kaydeden  BakanTüfenkci,bütün pastayı daraltarak değil ne kadar çok insan dahil edersek o kadar verimli olacağına inandığını söyledi.
İmam hatipliler gerçekten önemli olduğunu ifade eden Bakan Tüfenkci, İmam Hatiplerin Türkiye’nin şuanda umut bağladığı projelerden biri doğuda daha bunu hissedildiğini belirterek konuşmasını şu şekilde bitirdi; “28 Şubatın imam hatipleri kapatmasıyla beraber medreseleri kuran kursları kapatmasıyla beraber özellikle doğu ve güneydoğudaki kapatmasıyla oradaki gençler PKK’ nın kucağına atılmış oldu. Oradaki mütedeyyin öğretmenleri,  müdürleri sürdüler görevden aldılar hiçbir şekilde din endişe olmayan gençlik oluştu ve şuanda PKK çok rahat kullandı. “

Ensar Vakfı Ankara  Başkanı Ercan Poyraz ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ yi tebrik ederek görevinde muvaffakiyetler diledi.

Ziyaret heyetinde Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi YBÜ Rektörü  Prof. Dr. Metin Doğan, Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi İŞKUR Genel Müdürü  Nusret YAZICI, Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı YDİH Genel Müdürü Naim Gürham Keskin, Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü  Münib Karakılıç, Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Taner Bozkurt, Ensar Vakfı Yenimahalle Başkanı Bayram Ali Keleş, Ensar Vakfı Yenimahalle Başkan Yardımcısı Metin Aktürk, Ensar Vakfı Çankaya Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Özcan Güngör, Ensar Vakfı Ankara Koordinatörü Fatih Altuntaş, Servet Keskin, Adnan Akarsu, Süleyman Şıhlaroğlu, Halit Özen ve Ali Erhan Binici  yer aldı.

Haberin Galerisi