Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi Kur`an Kursu Eğitimi`nin Ardından Piknik Organizasyonu Düzenledi


Silivri Danamandıra Piknik Alanında gerçekleşen ve Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi Yaz Kur'an Kursu öğrencileri ve aileleri için düzenlenen piknik programına Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Ak Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik, İlçe Müftüsü Abdülcelil Çakar, Halk Eğitim Müdürü Halil İbrahim Damat, Ensar Vakfı Esenyurt Şube Başkanı Harun Özer ve yönetim kurulu üyeleri, STK başkanları ve 3 bin öğrencinin velisi katıldı.

KURAN-I ANLATMAK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ

Piknikte yetiştirdikleri ve eğittikleri çocuklarla ve aileleriyle yakından ilgilenen Ensar Vakfı Esenyurt Şube Başkanı Harun Özer, ‘Ensar Vakfı olarak Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim, Halk Eğitim ve Esenyurt Müftülüğü birlikte çok önemli birçok projeye imza attık. Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi Yaz Kur'an Kursları kapanış pikniğinde 3.000'in üzerinde çocuk aileleriyle birlikte final yaptık. Yaz aylarında da daha bilinçli bir nesil için 3.000 çocuğumuza Kur'an-ı Kerim eğitimi verdik. Kur'an-ı tanıtmak ve anlatmak istedik. Ailelerinde büyük desteği oldu. Çok ciddi bir rakamla tamamladık. İnşallah daha fazla çocuğumuza daha farklı eğitimlerle hizmet vereceğiz’ dedi.

ALATEPE, ‘ÇOK MUTLU OLDUM’

Çocukların Kuran-ı Kerim’i öğrenmelerinin çok değerli bir hizmet olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, ‘Esenyurt’taki Yaz Kuran Kursu öğrencileri ve aileleri için düzenlenen piknik programına İlçe Başkanımız Yasir Çelik, İlçe Müftümüz Abdülcelil Çakar ve Ensar Vakfı Esenyurt Şube Başkanı Harun Özer’le ile birlikte katıldık. Her biri ülkemin geleceği olan çocuklarımızla gururlandık’ dedi.

ÇELİK, ‘ANLAMLI BİR ETKİNLİK’

Ensar Vakfı'nın yaz ayında çocuklara Kur'an-ı Kerim eğitimi vermesini çok değerli bulduğunu belirten Ak Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik, ‘Bugün bu etkinlikte olmak benim içinde çok anlamlı. Geleceğimiz olan gençlerimize Kuran-ı Kerim eğitimi vermek kadar daha önemli ne olabilir ki. Bu doğrultuda başta vakıf başkanı sevgili arkadaşım Harun Özer olmak üzere tüm vakıf yöneticilerini tebrik ediyorum.’ şeklinde konuştu.

Haberin Galerisi