Ensar Vakfı Beykoz Şubesi`nin düzenlediği Nebe-Nas bilgi yarışmasının ödül töreni yapıldı


Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen "Kur'an-ı Anlamaya Doğru (Nebe-Nas) Bilgi Yarışması" ödül töreni, R. Şahin Köktürk Spor Salonu'nda yapıldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerden 65 kişi ödül olarak Kudüs gezisi kazandı.

Ödül töreninde konuşan Bilal Erdoğan, Kur'an-ı Kerim ve O'nun mesajlarının iyi bilinmesi gerektiğini belirterek, Ensar Vakfı'nın bu etkinliğiyle Kutsal Kitap'ın son cüzünün daha iyi öğrenildiğini ve anlaşıldığını ifade etti.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ensar Vakfı’nın Türkiye genelindeki 170 şubesiyle çalışmaya aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Kader: "Hatırlarsanız bundan 7 yıl evvel Suriye'de başlayan bir savaş neticesinde oradaki mazlum ve mahzun kardeşlerimiz bizim devletimize ve milletimize sığındılar. Orada yaşayan insanlarımız kimi eşini, çocuğunu, annesini, babasını kaybetmiş. Sene başında Genç Ensar tarafından hazırlanan proje kapsamında yapılan bez bebekler geçtiğimiz ay içerisinde Suriye'de, Azez'de ve El-Bab'ta kurulan kamplardaki çocukların yüzünde bir gülümseme meydana getirebilmek için arkadaşlarımız tarafından bizzat teslim edildi. 8 bin 300 bebekle beraber, meyve suyu, sütü, keki, bisküvisi ve elma şekeriyle çocuklarımız sevindirildi." dedi.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Deniz Soytemiz de Kudüs'te yaşanan olaylarda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Yarışmada dereceye giren örencileri Kudüs’e göndererek kutsal mekanlarımıza sahip çıkma bilinci oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Haberin Galerisi