Ensar Vakfı Ataşehir`den Gönül Sofraları Programı


Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi, her yıl gerçekleştirdiği gibi bu yıl da Ramazan vesilesiyle Ataşehir'deki mahallelerdeki komşuların sofralarına misafir oluyor. Geçen yıl 220 eve misafir olan Ensar Vakfı Ataşehir şubesi ve gönüllüleri bu yıl 250 eve misafir olmayı hedefliyor.

Ramazan'da gönülleri birleştiren sofralar kurmak lazım!

Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Ramazan ayında özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerle birlikte gönülleri birleştiren sofralar hazırlandığını söyledi.

Program kapsamında, ilk önce Ataşehir'de maddi durumu iyi olmayan aileler, Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi- Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Komisyonu tarafından belirleniyor. Sonrasında misafir olunacak komşuya iftara bir saat kala misafir olunacağı haber veriliyor. İftara giderken ise, sefer taslarıyla 3 çeşit ana yemek olacak şekilde, pilavlar, çorbalar, salatalar ve tatlılar hazırlanıyor. Evde çocuk var ise, çikolatası da unutulmuyor. Bir de eli boş gitmemek adına her eve giderken de 200 liralık bir kumanya götürülüyor. Bu kumanyalar aileler belirlenmeden önce Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve şubeye destek veren gönüllüleri aynı zamanda bağışçıları tarafından hazırlanıp, iftar sofrasında aileye teslim ediliyor. 

Haberin Galerisi