Ensar Vakfı 19 Mayıs Şubesi`nden Kadir Gecesi Coşkusu


Ensar Vakfı 19 Mayıs Şubesi tarafından ilçede ikinci olarak tertiplenen iftar ve kadir gecesi programı, kapalı pazar yerinde 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını yapan Ensar Vakfı 19 Mayıs Şube Başkanı Şaban Şenocak; “Ensar Vakfı 19 Mayıs İlçesinde faaliyetlerine aralıksız devem ediyor. Ensar vakfı, sosyal, kültürel ve dini alanda vatanına ve milletine bağlı öğrenciler yetişmesinde gayret gösteren bir vakıftır. Birçok hizmetlere ilçemizde imza atan vakfımız bu kutsal kadir gecesinde siz değerli vatandaşlarımız ile birlikte ilk defa iftar programı ile bir birinden güzel, hocalarımız sizlere Kur’an-ı Kerim ziyafeti verecektir. Katılımınızdan dolayı bütün herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İftar Öncesi davetlilere Ezanı ve Kuranı kerimi güzel okumada Türkiye birincisi olan İstanbul Sancaktepe İmam Hatibi Fatih Kılıçoğlu, Üsküdar İhsaniye Cami Müezzin Kayyım Saffet Çalış tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Kesgin, Dr. Hayrettin Öztürk, Kadir Gecesi hakkında bir konuşma yaptı.

Okunan hatimlerin, kelime-i tevhitlerin, 41 Yasinlerin tembihatlarına ve azizi şehitlerimiz için dua yapıldı. Programa, 19 Mayıs Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztürk, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Ensar Vakfı Samsun Şube Başkanı Hüseyin Peker, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, okul müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, daire amirleri 19 Mayıslı esnaflar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın sonunda katılımcılara lokma tatlısı dağıtıldı.

Haberin Galerisi