Ensar Gönüllüleri Ataşehir`de İftar Sofrasında Buluştu


Mükayil Bektaş başkanlığındaki Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteği ile Ataşehir Kız İmam Hatip Lisesi bahçesinde kurulan iftar sofrasında 4000’e yakın Ataşehirli birlikte oruçlarını açtılar.

İftar programının açılışında konuşan Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, geçen sene başlattıkları “Ensar Gönüllüleri” çalışmasıyla bu Ramazan ayında da yemeklerini Ataşehirli komşuları ile paylaştıklarını kaydederek; “Geçen Ramazan ayında 200 eve misafir olduk. Bu yıl da 250 -300 eve misafir olmayı hedefliyoruz. Ataşehir’deki Gençlik Merkezimizde robotik kodlama kurslarımız devam ediyor. Geleceğin yazılımı olan programı kodluyorlar. Şehit Akın Sertçelik’te 1000 öğrencinin katılacağı matematik yaz kampı düzenleyeceğiz. Yaz kampıyla öğrencilerimize matematiği sevdirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Mükayil Bektaş başkanlığında yürütülen Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi’nin çalışmalarını beğeni ile izlediklerini kaydeden Ensar Vakfı Şube Teşkilatlanması Koordinatörü Turan Koç, konuşmasında; bir araya gelmelerine vesile olan Mükayil Bektaş başkanlığında tüm şube yönetimine teşekkür etti. “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş” olduğunu vurguladığı Ramazan aynın sonlarına gelindiğinin altını çizen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Ahmet Özcan, konuşmasında; “Manevi duyguların tavan yaptığı mübarek iklimde sofralarımızı sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk uyuyoruz. Bu akşam bizleri sizlerle buluşturduğu için Mükayil Bektaş başkan nezdinde bütün yönetimine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haberin Galerisi