Doğanşehir'de "Ensar Vakfı Şubesi" ve "Gençlik ve Kültür Merkezi" Açıldı


Ensar Vakfı Doğanşehir ile, Doğanşehir Ensar Vakfı ile buluştu. Malatya'nın en büyük ilçesi olan Doğanşehir'de Ensar Vakfı Şubesi ve Gençlik Kültür Merkezi açıldı.

10 Ekim Cumartesi günü saat 14:00'de yapılan açılışa Doğanşehirliler ve Ensar Vakfı gönüllülerinin yanı sıra idari ve mülki amirler, milletvekilleri, ulusal ve yerel basın katıldı.

Ensar Vakfı Doğanşehir Şubesi ve Ensar Vakfı Doğanşehir Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılısı Doğanşehir İlçe Vaizi Salih Özcan'ın bereket ve hayır duasıyla başladı.

Ensar Vakfı Doğanşehir Şubesi ve Ensar Vakfı Doğanşehir Gençlik ve Kültür Merkezi 2 kattan oluşuyor. Binada; 2 Konferans Salonunda 200 kişi ağırlanabiliyor. 40 öğrencilik 2 dersliği bulunan binada 15 kişilik 1 internet salonu, 2 toplantı Salonu, 1 Dinlenme Salonu, 1 Çayocağı, 1 Kütüphane ve idari birimler bulunuyor.

Malatya'nın Doğanşehir İlçesinde Ensar Vakfı gençlere kucak açtı.

Düzenlenen açılış törenine AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Ensar Vakfı Genel Merkez Koordinatörlerinden Turan Koç, Fatih Yıldız, Kerem Abadi, Doğanşehir Ensar Vakfı Heyeti, Ulusal ve yerel medyanın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış programı, Doğanşehir İlçe Vaizi Salih Özcan'ın bereket ve hayır duasının ardından başladı.

Ensar Vakfı Doğanşehir Şube Başkanı Osman Şen ile Programın açılışında ilk konuşmayı yaptı. Şen, en büyük hizmetin insana yapılan hizmet olduğunu dile getirerek, ilçede vakfın kuruluşu için emeği geçenlere teşekkür etti.

Ensar Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Koordinatör Turan Koç ise yaptığı selamlama konuşmasında Ensar Vakfı’nın 1979 yılında İmam-Hatip ve İlahiyat öğrencilerine hizmet vermek amacıyla kurulduğunu dile getirdi. Koç, “Gün geçtikçe faaliyet ve hizmet alanlarını büyüterek her kesimdeki öğrencilere hizmet veren ve binlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye burs sağlayan bir kuruluş haline geldik. Ensar Vakfı iyi insan yetiştirme amacını tüm Türkiye’de gerçekleştiren bir vakıftır” diye sözlerine devam etti.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise konuşmasında, “Böyle hayırlı hizmet veren bir vakfın ilçede açılması çok önemli, vakfın gayesi eğitimli insan yetiştirmektir. Yapılan çalışmalara he zaman yardımcı olacağız, Vakıf İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan ise konuşmasında vakfın açılmasına vesile olan herkese teşekkür etti. Memiş, “Ulusal ve Uluslararası düzeyde hayırlı hizmetler yapan bu vakfın ilçemizde de bir şubesinin açılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Onlarca şubesiyle ülkenin her yanında hayır yapmayı şiar edinmiş milli ve manevi değerleri vererek akil gençler yetiştirmek için devlet ve milletle işbirliği yapan Ensar Vakfı da inşallah aynı saygı, sevgi ve güveni Doğanşehir’de de bulur. Bizlerde Kaymakamlık olarak onlarla birlikte olarak, destek vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise konuşmasında çağın en büyük sorunlarından birisinin gençlere yeterince sahip çıkamamak olduğunun altını çizdi. Çakır, “Gençlerimize sahip çıkabilmek, gençlerimize değerler eğitimi verebilmek, onları topluma kazandırmak, geçmişle olan bağlarını güçlendirerek onların maddi ve manevi gelişmelerine yardımcı olmaktır. İş yoğunluğundan dolayı aileler bile çocuklarına zaman zaman yeterli eğitimi veremiyorlar. Bu tür vakıflara ve sivil toplum kuruluşlarına destek verilmesi, sahip çıkılması ve katkı sunulması gerekiyor. Bu anlamda Ensar Vakfı ülkemizdeki ender kuruluşlardan birisidir. Bunun yerelde de desteklenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Beldediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ardından konuşan Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise konuşmasına Ankara’da meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet dileyerek başladı. Tüfenkçi, “Ensar Vakfımız Türkiye’de bulunan İmam-Hatipler Platformunun kuruduğu 5 platformdan birisidir. Ben de bu Platformun şimdi de Milletvekili koordinatörü olarak görev alıyorum. Ensar Vakfı, Türkiye çapında hem İmam-Hatiplilere hem İlahiyat öğrencilerine yönelik çalışmalarıyla kamil ve ahlaklı insan yetiştirme, milli, inançlı değerli insanları yetiştirme, milletini vatanını seven insanlar yetiştirme noktasındaki hepimizin takdirindedir. Böyle bir nesile, böyle bir insan gücüne bu günlerde ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu yaşanan terör olaylarıyla beraber görüyoruz. Bu gibi kuruluşların varlığı bizim yarınlara dair umudumuzu da artırıyor. Onun için bizler dimdik ayakta durarak daha da fazla milletimize ve memleketimize sahip çıkarak inşallah bu sıkıntılı günleri de atlatacağız. Ben bu vakfın kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılışa katılan ziyaretçiler konuşmaları hem giriş katındaki konferans salonunda hem de dijital aktarımla ikinci katta bulunan konferans salonunda izleyebildiler. Selamlama konuşmalarının ardından ikramda bulunulan Ensar Vakfı gönüllüleri ve ziyaretçiler daha sonra Şubenin birimlerini gezdiler ve yetkililerden bilgi edindiler.

Haberin Galerisi