DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ HABERLERİ


Türkiye`nin Değerleri Ödüllendirildi!

Ensar Vakfı bünyesindeki Değerler Eğitimi Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen 6. Türkiye Değerler Ödülleri sahiplerini buldu.

Etkili Öğretmenlik Atölyesi Başvuruları Başladı

Bu atölye çalışmasında etkili, vizyon sahibi ve lider öğretmenlik rolleri ile ilgili becerileri geliştirmek ve etkili öğretmenliğin özellikleri hakkında farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Atölyede `Eğitimin İşlevi` ve `Öğretmen Rolleri` konularında sunum, beceri eğitimi ve etkinlikler yapılacak, `Etkili Öğretmenin Özellikleri` başlığı altında grup çalışması ve uygulama yapılarak becerilerin geliştirilmesi sağlanacaktır.

`Perspektif Okumaları` başvuruları başladı!

Siyer-i Nebi Cumartesi, 09:00 - 12:50 Bu programda, 8 ders dâhilinde Hz. Peygamber`in -sallallâhu aleyhi ve sellem- kutlu hayatı ve mücadelesi ele alınacaktır. Hz. İbrahim`le başlayan anlatım, Hz. Peygamber`in vefatıyla nihayete erecek; bu çerçevede Siyer`in bütün konuları, ayet ve hadisler eşliğinde işlenerek, dinleyicilerin o dönemi kendine özgün şartlar içinde kavraması hedeflenecektir. Modern Ortadoğu Tarihi Cumartesi, 14:00 - 16:00 Bu programda, Osmanlı İmparatorluğu`nun yıkılışının ardından Ortadoğu`da kurulan siyasal ve sosyal düzen ele alınarak, ülke ülke bölgenin yakın tarihi üzerinde durulacaktır. Birinci ders 1909-1947, ikinci ders 1947-1970, üçüncü ders 1970-2001 ve dördüncü ders 2001-2017 yılları arasını konu edinecektir.

`Sanat ve Medeniyet Yolculuğumuz` Atölyesi Başvuruları Başladı

Bu atölye çalışması bir arayış ve anlama çabasıdır. Bu yüzden sonucun değil sürecin zafer olduğu ilkesinden ilham almaktadır. Bu çalışmada, sanatla ilgili yerleşik bütün kabuller dikkate alınacak ama hiçbir önyargıya saplanmadan, komplekssiz bir arayış gerçekleştirilecektir. Sanat ve Medeniyet Atölyesi yerleşik soru ve sorunlara cevap vermeyi amaçladığı gibi yeni sorular sormayı da amaçlamaktadır.

`Görsel İletişim Tasarımı` Atölye Çalışması Başvuruları Başladı

Görsel İletişim Tasarımı atölye çalışması öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının kendi branşlarında ilgili konuları öğretmede kullanabilecekleri kendi ders araç-gereç ve materyallerini üretebilmeleri için gerekli olan temel düzeyde görsel tasarım bilgisi edinmelerini amaçlamaktadır.

Gençleri ve Gençlik Dönemini Anlama Sanatı Eğitimi Başvuruları Başladı!

Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman koordinatörlüğünde 50 saat sürecek eğitime; öğretmenler, eğitimciler, gençlik faaliyeti yürüten STK çalışanları, öğrenci yurtları yöneticileri, gençlik alanında çalışma yapan araştırmacılar ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen öğrenciler ile gençliği anlama çabası içerisinde olan herkes başvurabilir.

HZ. Peygamberi Nasıl Öğretelim?

Islâm'in temel bilgi kaynagi Kur'an'dir. Kur'an'i açiklayan ve onun nasil yasanacagini örnekleyen de Hz. Muhammed'dir.

Bilim Dünyasının Ortak Kanaati

21 Mayıs 2015 Perşembe günü İstanbul?da başlayan Uluslararası Sinema ve Din Sempozyumu 23 Mayıs Cumartesi günü yapılan "Değerlendirme Oturumu" ile sona erdi. 20 ülkeden Türkiye'den bilim adamları ve sinemacıların katıldığı sempozyumda 90 bildiri tartışıldı. Değerlendirme Oturumunda konuşan bilim adamları "Sinema ve Din meselesini tartışmakta geç kalınmıştı." fikrinde birleştiler.

Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ensar Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Değerler Eğitimi Merkezi’nin ortaokul ve liselere yönelik ortaklaşa yürüttüğü Türkiye Değer Ödülleri 11 Mayıs Pazartesi akşamı Lütfi Kırdar’da sahiplerini buldu.