STK’lar iftar’da buluşmaya devam ediyor


Çorimder, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı ve TÜGVA’nın ortaklaşa olarak  ‘İmam Hatip Lisesi’ bahçesinde ‘Hicaz Usulü İftar’ programı gerçekleştirildi.

 

İftar programına AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, İl Başkan Yardımcıları Adem Oğuzhan Kaya, Musa Arif Erkan, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinde konuşan İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu,  “Mübarek ramazan ayının son günlerindeyiz, birlik ve beraberlik içinde sizlerle bir arada olmaktan, hasbihal etmekten onur ve kıvanç duyuyorum. Bugün burada Çorum’un önde gelen Sivil Toplum Kuruşlarının vermiş oldukları bu ‘Hicaz Usulü İftar’ yemeğinde, kutsal topraklardaki iftar geleneğini Çorum’da yaşatmaya devam eden STK’larımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vatanın ve, milletin en başta ümmetin ve gönül coğrafyası olarak büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu dile getiren Bekiroğlu, “Bugün de Hicaz usulü iftar sofrasındayız. İlimizin bu güzel kültür ve değerlerini, dernek ve vakıflar aracılığıyla yaşatılarak, ilimizin birlik ve beraberliğe katkı yapması açısından son derece memnuniyet vericidir” diye konuştu.

 

Bekiroğlu, “Bu vesile ile Mübarek Kadir Gecenizi ve ramazan bayramınızı kutluyorum. Nice nice böyle mübarek ortamlarda bulunmayı Cenab-I Hak’tan niyaz ediyorum. Vesile olan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.