İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


“SU”DA GİZLİ Takı – Aksesuar Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde üç dönemdir devam eden “Takı ve Aksesuar Atölyesi” öğrencilerinin yılsonu bitirme çalışmalarından oluşan “SU’ DA GİZLİ” takı – aksesuar sergisi 28 Mayıs Cumartesi günü merkezin sergi alanında sanatseverlerle buluştu.

“Pîr-i Mimârân Sinan” Anma Programı

İstanbul Tasarım Merkezi ve İBB Kültür Müdürlüğü ortak organizasyonuyla gerçekleştirilen özel etkinlik “Pir-i Mimaran Sinan” anma programı 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapıldı.

Topkapı Sarayı Teknik ve İnceleme Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programları kapsamında uygulanan “Mimarlık Atölyesi” öğretmen ve öğrencileri ile 30 Nisan Cumartesi günü Topkapı Sarayı’na teknik ve inceleme gezisi düzenledi.

Ayasofya Teknik ve İnceleme Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı atölyelerinden Sanat ve Medeniyet Atölyesi 30 Nisan Cumartesi günü atölye öğretmeni İsmail Erdoğan yönetiminde Ayasofya’ya teknik ve inceleme gezisi düzenledi.

“İnovasyon” Eğitimi

İstanbul Tasarım Merkezi Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı “Düşünce Atölyesi” kapsamında 14 Nisan Perşembe günü İnovasyon Eğitimi verildi.

Bilgeliğin Geometrisinde Turgut Cansever

İstanbul Tasarım Merkezi ve İBB Kültür Müdürlüğü ortak organizasyonu ile İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Bilgeliğin Geometrisinde Turgut Cansever” başlıklı anma programı düzenlendi.

Kısa Film Atölyesi Başladı!

İstanbul Tasarım Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle yapılan Kısa Film Atölyesi 26 Mart Cumartesi günü Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’ndeki ilk dersi ile eğitimlerine başladı.

Ensar Burslusu Öğrencilere Ücretsiz Atölyeler

Değerler Eğitimi Merkezi ve İstanbul Tasarım Merkezi ortaklığı ile Ensar Vakfında eğitim gören ve yurtlarında barınan 44 burslu öğrenciye çeşitli branşlarda ücretsiz atölye programları düzenlendi.

Tasarım; Sonsuz Yolculuk

Takı ve Aksesuar Tasarımı ile ilgili sayısız çalışmaya imza atmış olan Ayşe Ünaydın, İstanbul Tasarım Merkezi’nde 29 Şubat Pazartesi günü “Tasarım; Sonsuz Yolculuk” başlığıyla bir seminer sunumu yaptı.

Deprem Tasarımı Çalıştayı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 11 Ocak Pazartesi günü “Deprem Tasarımı Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay’a İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yeryüzü Mühendisleri, Marmara Arama Kurtarma ve Araştırma ekibi ile Öncel Akademi kurumlarından uzmanlar katıldı.

Sanat ve Medeniyet Söyleşileri

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 3 Ekim 2015 tarihinde başlayan “Sanat ve Medeniyet Atölyesi” her ay birbirinden farklı konularda üstadları ağırlamaya devam ediyor.