İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


Genç Liderler İstanbul Tasarım Merkezi’nde

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) 2013 yılından beri sürdürülen “Genç Liderler Programı” kapsamında yurt dışında yaşayan gençlerimiz İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Sanatıyla tanıştılar.

Cemal Toy Atölyesi Öğrencileri Resim Sergisi

Değerli hocamız Ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleşen Resim Atölyesi kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan Resim Sergimiz 13 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00’da açıldı.

Ali Tuncer Oruç Fotoğraf Atölyesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi

Fotoğrafı bir tutku, bir aşk olarak gördüğümüz ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Ali Tuncer Oruç ile Uygulamalı Temel Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları eserler 13 Mayıs Cumartesi fotoğraf severlerle buluştu.

Ressam İlhami Atalay ile `Canlı Resim Performansı”

İstanbul Tasarım Merkezi`nin İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği Ressam İlhami Atalay ile ` Canlı Resim Performansı ` 7 Mayıs 2017 Pazar Saat 14.00`de Yenikapı Etkinlik Alanı`nda yer alan Ensar standında gerçekleşti.

İstanbul Gençlik Festivali’nde `Sanat, Daima..` Semineri

İstanbul Gençlik Festivali kapsamında İstanbul Tasarım Merkezinin düzenlediği İsmail Erdoğan ile `Sanat, Daima.. ` Semineri 6 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00`da Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki Ensar Standında yapıldı.

Gençleri Mine Sanatıyla Tanıştırdık

İstanbul Tasarım Merkezi olarak İstanbul Gençlik Festivali Kapsamında “Fatma Nur Bayraktar ile Mine (Emay) Uygulamalı Takı Çalıştayı” gerçekleştirdik.

Rumi`s Cave Grubu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İstanbul Tasarım Merkezi 24-26 Nisan 2017 tarihleri arasında merkezi Londra`da bulunan dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 50 kişilik Rumi`s Cave grubuna ev sahipliği yaptı.

İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi” başlıklı söyleşi programı 22 Nisan Cumartesi günü 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

İlhami Atalay`a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ İlhami Atalay`a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi ” usta ressam İlhami Atalay için panel ve sergiden oluşan dopdolu bir etkinlik 25 Mart Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti.

Ensar Vakfı Üsküdar ve Maltepe Şubesinden Sürpriz Ziyaret

Ensar Vakfı Üsküdar Şubesi Kadın Kolları Başkanı Dilek KÖKSAL ve beraberindeki yurt öğrencilerimiz ile birlikte Maltepe Genç Ensar`dan bayan kardeşlerimiz bugün tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Tarihi binamızın tanıtımı ve faaliyetlerimizin kısa bir sunumunu gerçekleştirdik. Mevcut atölyelerimize konuk olmakla birlikte hocalarımızla sohbet etme imkanı bulan misafirlerimiz, ikram ve çay eşliğinde yapılan sohbet ile ziyaretlerini sona erdirdi.

Görsel İletişim ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ Görsel İletişim (grafik-Tasarım) ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri ” başlıklı Şubat ayı özel etkinliği 18 Şubat Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti.

Müzecilikten Küratörlüğe Sanatın Gösteri Hikayesi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Müzecilikten Küratörlüğe Sanatın Gösteri Hikayesi” özel etkinliği 21 Ocak Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleşti.