İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


2. Abdülhamid ve Sanat

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “2. Abdülhamid ve Sanat ” özel etkinliği 23 Aralık 2017 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleşti.

Genç Ensar Ordu Şubesinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Ordu şubesinden Genç Ensar üyeleri ve yurt öğrencileri ile Genç Ensar Kız Komisyonu Sorumlusu Sümeyye Soyal İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti.

Ensar Vakfı Kağıthane Şubesinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Hanım Komisyonu Başkanı Ceyda Merdan tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında Kağıthane Şubesi Hanımlar Komisyonu ve Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile beraber İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti.

Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi Fujifilm Türkiye işbirliği ile `Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi` gerçekleştirildi.

Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü`nün ortaklaşa düzenlediği “Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması” başlıklı panel programı 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

Türkiye’nin Değerleri İTM’yi Ziyaret Etti

Ensar Vakfı, Değerler Eğitimi Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen `Türkiye Değer Ödülleri` projesinde ödül almaya hak kazanan öğrenciler İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti.

Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş Konferansı

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş” başlıklı panel programı 14 Ekim Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

İstanbul Tasarım Merkezi`nde Suluboya Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi’nde Suluboya Atölyesi eğitmenimiz Ahmet Öğreten’in hazırladığı, Suluboya ile ilgili akla takılan sorulara cevap arandığı ve suluboya çalışmalarının en önemli malzemesi kağıt seçimi ile ilgili bilgilerin sunulduğu Suluboya Workshop’ programımız 23 Eylül 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezinde 11-15 Eylül tarihleri arasında hafta içi 5 gün, 8-14 yaş aralığındaki çocuklar için; Seramik, Özgün Hat, Resim, Kısa Film ve Geometrik Desenler atölyelerden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışması gerçekleştirildi.

Cam tozunun zarif duruşu: Mine

Tarihi milattan önce 13. yüzyıla uzanan mine sanatı, cam tozunu yüzlerce yıla meydan okuyan sanat eserlerine dönüştürmüştür.