İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Desen Tasarım Atölyesi`

Desen Tasarım Atölyesi`nde helezon çizimi ile birlikte birbirinden güzel motifler çizildi. Daha sonra çocuklar beraberce bu motifleri ana kâğıtlara aktarıp tezhipte olduğu gibi gölgeli olarak boyamalar yaptılar. Çocuklar renk ve çizim tekniğiyle tezhip sanatını tanımış oldular.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi?nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; `Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim` atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının ikinci günü ` Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi` ` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

`Batman Ensar Mesleki Eğitim Merkezi` Öğrencileri İTM`de

SODES - `Batman Ensar Mesleki Eğitim Merkezi` projesi kapsamında İstanbul`a gelen 10 öğrenci 27 Ağustos - 02 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi`nde ziyaret ederek, atölyelere misafir oldular.

Çocuklar İçin Ebru ve Origami Atölyesi Programları Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8 - 14 yaş arasındaki çocuklara yönelik 07 – 28 Temmuz 2018 tarihleri arasında hafta sonu cumartesi günleri gerçekleştirdiğimiz “Çocuklar İçin Ebru Atölyesi” ve “Çocuklar İçin Origami Atölyesi” programı tamamlandı.

Bir Günlük Metal Kili Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi?nde ?Fatma Nur Bayraktar İle Bir Günlük Metal Kili Atölyesi? 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 11.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Çocuklar İçin Yaz Okulu Eğitimleri Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 9 -12 yaş arasındaki çocuklara yönelik 02 – 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında hafta içi 5 gün süren “Çocuklar için Yaz Okulu” programı çerçevesinde, Robotik, kodlama ve 3D yazılım atölyeleri düzenlendi.

Diyarbakır’lı Gençler İTM’yi Ziyaret Etti

Ensar Vakfı Diyarbakır Şubesi tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Ali Emiri Kitap Kafe Projesi kapsamında Diyarbakır’dan İstanbul’a gelen öğrenciler 20 Haziran 2018 Çarşamba günü İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti.

İstanbul Tasarım Merkezi 10. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 10. geleneksel iftar programı 02 Haziran 2018 Cumartesi günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde yapıldı. İftar programına atölye eğitmenleri ve çalışanlarıyla İTM ailesi katıldı.

İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Tamamlandı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 10 Şubat 2018 Cumartesi başlayan Ressam İlhami Atalay Resim Atölyesi 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü eğitimlerini tamamlandı.

Minyatür: Nereden Nereye

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Minyatür: Nereden Nereye” başlıklı program 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Saat 17.00 ile 20.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.