İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 17 - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi`nde Richard Henry ile Adam Williamson yönetiminde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler.

Keyifli Masallarla `Uçan Halı Sakinleri` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

`Uçan Halı Sakinleri` yılın en uzun gününde, güneş yavaş yavaş batarken `Batan Günün Masalları Bunlar` dört bir yandan topladıkları masallarla 21 Haziran 2019 Cuma günü 19.45 ile 22.00 saatleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi`nde dinleyicileri uzak diyarlara götürdüler.

Geometrik Desenler Atölyesi Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Muhammed Aljanabi ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi` eğitimleri 15 Haziran 2019 Cumarteresi günü başladı.

Bir Günlük Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için ve yetişkinler için her ay düzenlenen Bir Günlük Ebru Atölyeleri 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Tahsin İstengel Usta ve Kalfaları `Hamamiye Sergisi`

İstanbul yazmacısı Tahsin İstengel ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı kumaş baskı çalışmalarının yer aldığı ` Hamamiye Sergisi ` 10 Haziran 2019 Pazartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi`nde ziyarete açıldı.

İstanbul Tasarım Merkezi 11. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 11. geleneksel iftar programı 23 Mayıs 2019 Perşembe günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi`nin bahçesinde yapıldı. İftar programı atölye eğitmenleri, karakter animasyonu öğrencileri, Ensar Vakfı ve İTM ailesi katılımı ile gerçekleşti.

Uluslararası Öğrenci Akademisi İhtisas Atölyeleri Tamamlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı`nın desteğiyle, Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi`nde gerçekleştirilen `Mimari Tasarım Atölyesi` ve `Tezhipte Uygulamalı Geometrik Desenler Atölyesi` Uluslararası Öğrenci Akademisi İhtisas Atölyeleri programı başarıyla tamamlandı.

İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 03 Kasım 2018 - 27 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen İlhami Atalay ile Resim Atölyesi eğitimleri başarıyla tamamlandı.

Geometrik Desenler Okulu Eğitim Programı Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi `nde Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu kapsamında 18 - 22 Mart 2019 tarihleri arasında Geometrik Desenler Okulu Temel/ Orta Düzey Eğitim Programı ve 25 -29 Mart 2019 tarihleri arasında Geometrik Desenler Okulu Ongen Desenler İleri Düzey Eğitim Programı başarıyla tamamlandı.

Yönetmen Koray Sevindi ile Animasyon ve Propaganda Semineri

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi`nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında ilk seminerimiz Yönetmen Koray Sevindi ile 24 Mart Pazar günü gerçekleştirildi.

Şeyma Çınar ile Tezhip Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Şeyma Çınar ile Tezhip Workshop` 24 Mart 2019 Pazar günü 10.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için her ay düzenlenen `Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi` 23 Mart 2019 Cumartesi günü 13.00 - 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Tragedyadan Sinemaya Bakmak ve Görmek

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültür Daire Başkanlığı`nın ortaklaşa düzenlediği Mart ayı özel etkinliği `Tragedyadan Sinemaya Bakmak ve Görmek` 11 Mart 2019 Pazartesi günü 18.00 ile 21.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleştirildi.

Sanatlar ve Padişahlar

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültür Daire Başkanlığı`nın ortaklaşa düzenlediği Şubat ayı özel etkinliği `Sanatlar ve Padişahlar ` 21 Şubat 2019 Perşembe günü 17.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleştirildi.

`Kültür Mirasının İzinde` Projesi Tamamlandı

Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı destekli Ensar Vakfı`nın koordinatörlüğü, Kültürlerarası İletişim Merkezi ve Ukrayna Devlet Pedagoji Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen proje kapsamına İstanbul Tasarım Merkezi`nde 04 - 07 Şubat 2019 tarihleri arasında 5 gün boyunca 5 farklı atölye çalışması tamamlandı.