Gençleri ve Gençlik Dönemini Anlama Sanatı Eğitimi Başvuruları Başladı!


GENÇLERİ VE GENÇLİK DÖNEMİNİ ANLAMA SANATI EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Tüm boyutları ile gençliği tanımak, problemlerini anlamak, bu problemlere çözüm önerileri sunabilmek ve gençlik çalışanının görevlerinin ne olduğunu anlamak eğitimin temel amaçlarını oluşturmaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda hazırlanan programda; Biz Kimiz?, Gençlik Çalışanı Neyi İcra Eder?, Gençlik Çalışmalarında Motivasyonu Nasıl Korumalıyız?Gençlik ve Ergenlik Dönemini Okumak, Çocuklarda ve Ergenlerde Mahremiyet EğitimiGençlik ve DinApaçi GençlikToplumdan Dışlanan GençlerAkran İlişkileri ve Gençlerin Suça BulaşmalarıMadde Bağımlısı Ergenlerle ÇalışmakEğitimden Kopan veya Kopma İhtimali Olan Gençlerle ÇalışmakGençlerin Dizi ve Medya Dilini Okumak gibi konular ele alınacaktır. 

Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman koordinatörlüğünde 50 saat sürecek eğitime; öğretmenler, eğitimciler, gençlik faaliyeti yürüten STK çalışanları, öğrenci yurtları yöneticileri, gençlik alanında çalışma yapan araştırmacılar ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen öğrenciler ile gençliği anlama çabası içerisinde olan herkes başvurabilir. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.