Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi Kandil Simidi Dağıttı


Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi, Regaib Kandilinde kandil simidi dağıttı. Kandil simitleri, ilçedeki Merkez Yeni Cami önünde yatsı namazının ardından vatandaşlara ikram edildi. 

Tüm İslam aleminin Regaib Kandili'ni kutlayan Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Adem İnam, mübarek gecenin, insanlığa barış ve huzur getirmesini dileyerek; "İslam aleminde rahmeti ve bereketi bol üç ayların habercisi olarak kabul edilen Regaib Kandili, İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edilir. Peygamber Efendimiz (SAV) bu gecede yapılan duaların kabul olacağını şu hadis-i şeriflerinde bizlere bildirmiştir. 'Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez, kabul olunur. Bu geceler Recep’in ilk Cuma gecesi, Şaban’ ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban Bayramı geceleridir.'" dedi.

Kandil gecelerinin insanlar arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun ön plana çıkması gereken zamanlar olduğuna dikkat çeken İnam, "Regaib Kandili nedeniyle tüm kırgınlıklar giderilmeli, sevgi ve hoşgörü hakim olmalıdır. Bu mübarek gecelerin tüm insanlığa kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Bu vesile ile bir kez daha aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor yaralı askerlerimize Rabbim' den acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" dedi. 

Haberin Galerisi