İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci günü `Cemal Toy ile Resim Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Marifetli Eller Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü günü `Büşra Nur Bakır ile Marifetli Eller Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Tezhip Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü günü `Şeyma Çınar ile Tezhip Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci günü ` Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi` Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilk günü `Özlem Özer Tuğal ile Seramik Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

YTB Genç Liderler Katılımcıları İstanbul Tasarım Merkezi`nde

8 farklı ülkeden 60 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilen YTB Genç Liderler programı katılımcıları 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi`ni ziyaret ederek İsmail Erdoğan ile söyleşi ve tarihi yarım ada gezisine katıldılar.

`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 17 - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi`nde Richard Henry ile Adam Williamson yönetiminde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler.

Keyifli Masallarla `Uçan Halı Sakinleri` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

`Uçan Halı Sakinleri` yılın en uzun gününde, güneş yavaş yavaş batarken `Batan Günün Masalları Bunlar` dört bir yandan topladıkları masallarla 21 Haziran 2019 Cuma günü 19.45 ile 22.00 saatleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi`nde dinleyicileri uzak diyarlara götürdüler.

Geometrik Desenler Atölyesi Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Muhammed Aljanabi ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi` eğitimleri 15 Haziran 2019 Cumarteresi günü başladı.

Bir Günlük Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için ve yetişkinler için her ay düzenlenen Bir Günlük Ebru Atölyeleri 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Tahsin İstengel Usta ve Kalfaları `Hamamiye Sergisi`

İstanbul yazmacısı Tahsin İstengel ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı kumaş baskı çalışmalarının yer aldığı ` Hamamiye Sergisi ` 10 Haziran 2019 Pazartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi`nde ziyarete açıldı.

İstanbul Tasarım Merkezi 11. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 11. geleneksel iftar programı 23 Mayıs 2019 Perşembe günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi`nin bahçesinde yapıldı. İftar programı atölye eğitmenleri, karakter animasyonu öğrencileri, Ensar Vakfı ve İTM ailesi katılımı ile gerçekleşti.

Uluslararası Öğrenci Akademisi İhtisas Atölyeleri Tamamlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı`nın desteğiyle, Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi`nde gerçekleştirilen `Mimari Tasarım Atölyesi` ve `Tezhipte Uygulamalı Geometrik Desenler Atölyesi` Uluslararası Öğrenci Akademisi İhtisas Atölyeleri programı başarıyla tamamlandı.

İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 03 Kasım 2018 - 27 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen İlhami Atalay ile Resim Atölyesi eğitimleri başarıyla tamamlandı.