Ataşehir`in İlk Ders Kafe Projesi Hizmete Açıldı


Gençlik ve Spor Bakanlığı Projelerini Destek Programları 2020-1 kapsamında destek görmeye hak kazanan Ensar Vakfı Ataşehir Şube Ders Kafe Projesi'nin açılış töreni gerçekleşti.

Ataşehir İnönü Mahallesi'nde hizmete açılan "Ataşehir Ders Kafe Projesi" açılış törenine; Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özge Çankaya, Ataşehir İlçe Milil Eğitim Müdürü Nazım Yurdagül, Ataşehir İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Hüseyin Dikmen, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Akan Apaydın, Yönetim Kurulu Üyesi Gonca İmamoğlu, Maltepe Gençlik Merkezi Müdürü Korhan Demirkol, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş'ın yanısıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Proje Koordinatörü Hüseyin Erden Özaslan katılım sağladı.

Proje Koodinatörü Hüseyin Erden Özaslan Ders Kafe Projelerinin faaliyet ve amaçları hakkında bilgi vermesinin ardından, Şube Başkan'ı Mükayil Bektaş, şube olarak kültür-sanat ve eğitim alanında yatıkları çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday konuşmasıda, gençlerin önünü açacak ve ders çalışmaya teşvik edecek bu tür projelerin artması gerektiğini belirtti. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ise Ensar Vakfı olarak Türkiye genelinde yapılan projeler hakkında bilgilendirme yapmasının ardından, Ataşehir Ders Kafe Projesi'nde emeği geçen herkesi kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından açılış programı ziyaretçi kabulü ile devam etti. Pandemi nedeni ile Ders Kafe Merkezi'nde şimdilik online kurslara 100 öğrenci ile başlanıldığı belirtildi. 

Ataşehir Ders Kafe Projesi ile 7. ve 8. Sınıf öğrencilere yönelik Liselere Giriş Sınavı'na hazırlık kapsamında; Matematik ve İngilizce dersleri verilecek. Bunun yanı sıra okçuluk kursları, kitap tahlilleri ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Haberin Galerisi