"Basın Açıklaması" Arama Sonuçları

Kocaeli`den Avrupa`ya gönüllü kınama!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde Avrupa’da çıkan olayları protesto eden bir basın açıklaması yapıldı.

Milli İrade Platformu: Direniş devam ediyor! Davamızın arkasındayız!

15 Temmuz Darbe Girişiminde bulunan ve Marmaris`te Cumhurbaşkanımıza suikast planlayan hainlerin yargılanmasına Muğla Ticaret Odası Salonunda devam edilmektedir.Platformumuz tarafından Vatanımıza, Milletimize, Devletimize ve Başkomutanımıza karşı yapılan haince saldırıyı protesto eylemi planlanmış olup, 9 Mart 2017 Perşembe günü saat 09:00`da protesto gösterisi, 10:30`da `MUĞLA TİCARET ODASI ARKA GİRİŞ KAPISINDA` ise MİLLİ İRADE PLATFORMU adına basın açıklaması yapılacaktır.Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz. Tarih : 09.03.2017 PerşembeSaat : 09:00 Protesto - 10:30 Basın AçıklamasıYer : MUĞLA TİCARET ODASI ARKA GİRİŞ KAPISI

Basın Açıklaması

Basın Açıklaması İnternette bazı haber sitelerinde, video ve sosyal medya mecralarının paylaşımlarında; 29.01.2017 tarihinden itibaren yayımlanan ve Kırıkkale’de Kuran-ı Kerim okunurken uygunsuz bir şekilde oturan öğretmen Hüseyin A.’nın, Ensar Vakfı ile ne başkan ne de üye sıfatıyla hiçbir bağı olmamıştır. Söz konusu olayda kurumumuzu yıpratmak amacıyla ismimizi anan kişiler ve kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Malatya STK`ları: `Suriye için acil insanlığa ihtiyaç var!`

Ensar Vakfı, İHH, Diyanet Sen, Birlik Vakfı gibi 29 STK’nın destek verdiği basın açıklamasına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Pazar günü öğle namazı çıkışında yapılan basın açıklaması ile toplum Suriye için duyarlı olmaya davet edildi ve bir yardım kampanyası başlatıldı.

Millet İradesine Sahip Çıkıyor…

15 Temmuz Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel çeteci asker cuntası, Milletin İradesini gasp etmeye yeltenmiş vatansever milletimiz ve devlet adamlarımızın feraseti ile bu darbe girişimi püskürtülmüştür. Milletin bizzat kendisine kast eden bu terörist güruha karşı Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hükümetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin dik ve onurlu duruşunun yanındayız. Ensar Vakfı, tüm gönüldaşları ile hain darbe emellerini gerçekleştirmek isteyenlerin karşısında olacaktır. Tek yürek ve tek ses olan milletimizin onurlu duruşu ile bu belayı def edeceğimize yürekten inanıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar dileriz.

Basın Açıklaması

Karaman’da, Milli Eğitim’de sınıf öğretmeni olarak görev yapan bir kişinin, bazı öğrencilere yönelik cinsel istismar suçunu işlediği iddiaları üzerine üzerinde gizlilik kararı olan hukuki bir süreç başlamıştır. Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnad edilen kişi üzerinden ve bir takım gerçek dışı ifadelerle konu Ensar Vakfı’nı karalama kampanyasına dönüştürülmüştür. Öncelikle bilinmelidir ki olayın faili olarak zikredilen kişinin vakfımızla üyelik dâhil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır.Yalnızca 2013 yılında 5 aylık bir süre için gönüllü olarak vakfımız şube merkezinde etüt öğretmenliği görevinde bulunmuş ve o tarihten sonra Ensar Vakfı’nın hiçbir çalışmasında yer almamıştır. Şu aşamadaüzerinde gizlilik kararı olan dosyadaiddia edilen eylemlerle ilgili Vakfımızı irtibatlandıracak bir bilgiye sahip bulunmamaktayız. Ayrıca suçun şahsiliği ilkesi göz ardı edilerek bir kişi üzerinden yüzbinlerce gönüllüsü olan bir kurumun ve düşüncenin hedef gösterilmek suretiyle iftiralara maruz bırakılması isnat edilen suça ortak olmaktır. Bu iftiraları atanların amacının çocukların istismar edilmesini kınamak değil, inanan insanları itibarsızlaştırmaya çalışmak olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ensar Vakfı, 37 yıldır bursları, yurt imkânları, ihtisas merkezleri ve yayınları ile ülkemizin dört bir köşesinde vakıf hizmeti sunan, insana hizmet şiarıyla yola çıkmış ve bu hizmetin ifâsını insanı her daim değerli gören bir anlayışla yerine getirmiş bir vakıftır. Bu türden bir olayın şüyuunun bile Ensar Vakfı’nın tüm birimleri, tüm üyeleri ve her şeyden önce vakfımızın 37 yıllık muteber geçmişi için kabul edilemez, üstü örtülemez ve peşi bırakılamaz bir olay olduğu herkesçe bilinmelidir. Failin hakkındaki söz konusu iddiaların gerçek çıkması halinde hak ettiği en ağır cezayı alması için gereken mücadeleyi vereceğiz. Değerli halkımızın konunun üstüne gidilmesine ilişkin hiçbir endişe taşımamasını, vakıf olarak yaşanan mağduriyeti hepimizin hissettiğini ve tüm gelişmeleri birinci kaynaktan duyuracağımızı, adaletin tecelli edeceğine dair inancımızla birlikte bilinmesini isteriz. Bu çirkin hadiseyi kendileri ve siyasi görüşleri için bir fırsata çevirmek isteyenler, Ensar Vakfı`na, yöneticilerine, bağışçılarına ve Ensar camiasına yönelik ahlaksızca bir linç kampanyası başlatmışlardır. Bu iğrenç olayı kullanarak Vakfımızın adını karalamaya çalışan, itibar suikastı için tüm çirkefliklerini ortaya saçan kötü niyetli kişi ve gruplara yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz. Önümüze ne tür engeller çıkarsa çıksın değerlerine bağlı bir nesil yetişmesi için hız kesmeksizin daha çok çalışacağız Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur.

28 Şubat davasının gerekli hassasiyetler içerisinde yürütülmesi gerekliliğini bir kez daha vurguluyoruz

Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube binasında yapılan basın açıklamasına Adaleti Savunanlar Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Cihannüma Derneği, Ensar Vakfı Bilecik Şubesi, Erbakan Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İHH, Kayı-Der, Memur-Sen, Muradiye Vakfı, Semerkand Vakfı, Şeyh Edebali Kur`ana Gönül Verenler Derneği ve TÜGVA sivil toplum örgütlerinin temsilcileri destek verdi.

Musa Taşçı: ”Ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin hedefi olduk!”

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu öncülüğünde Ankara’da yaşanan terör olaylarını kınamak amacıyla basın açıklaması düzenlendi. Yapılan basın açıklamasına katılan çok sayıda Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri vakfı üyeleri dışında, Memur Sen Konfederasyon Başkanı Mehmet Akkuş, Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı da katılım gösterdi. Gerçekleşen basın açıklamasını topluluk adına okuyan Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, “Türk’ü, Kürd’ü, Çerkes’i, Laz’ı ile aynı bedenin azaları olan bizler, bedenimiz güçlendikçe, ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin daha çok hedefi olur hale geldik” dedi.